0
clear
  • 62mm Лале Цвет Леќа Хауба за Panasonic DMC-FZ1000 4K Точка и Пука Камера
  • -20%
  • -20%
62mm Лале Цвет Леќа Хауба за Panasonic DMC-FZ1000 4K Точка и Пука Камера

62mm Лале Цвет Леќа Хауба за Panasonic DMC-FZ1000 4K Точка и Пука Камера

DEN 167.76

Достапност
Достапно за нарачка

62mm Лале Цвет Леќа Хауба за Panasonic DMC-FZ1000 4 K Точка и Пука Камера.Професионални лале облик дизајн (исто така познат како "цвет" или "petal' облик) овозможува поголема флексибилност.Додавање на леќа аспираторот може да помогне да се спречи ракети-оние кругови на светлина која може да ја придружува слики каде силен извор на светло е само надвор од рамката - го Намалува Одблесокот - Завртка планината : Лесно да се закачите и полетување.Ја одржува Изложеноста Нивоа - ги Штити Леќа од Случајно Влијание - Лесно да се користи шраф планината леќа худ завртки право на вашиот леќа или филтер.Одговара на сите 62 MM леќи - ве Молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Вашата камера е објектив тема големина ќе бидат означени некаде на објективот барел или печатени под вашиот објектив капа.Овој број е секогаш проследен и со "Ф" (дијаметар) симбол.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

За Mavic Воздух 2 Летало Gimbal Камера Поправка дел.Motot Рака Страна / Задниот Поклопец Капа Сет.Леќи Од Стакло П

Висок квалитет на црно тело леќа капа за леќи со 49mm филтер конец, ABS, тежина 10g.Заштитете го вашиот објект

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн

Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Компатибилен со : 49mm Филт

Ако пакети не биде претставено на време или на производи може да не се на задоволително ниво.Некои далеч

Компатибилен со : Nikon AFS DX Nkkor 18200mm F / 3.55.6 G ЕД VR II.Компатибилен со : Nikon AFS DX VR 18200mm f / 3.55.6 G АКОЕД.Поддршка 72mm УВ

Задните леќи капа штити задното стакло елемент и електронските контакти од гребнатини, прашина, вода и

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн

✅ Од СУШТИНСКО значење dslr фото КАМЕРА ДОДАТОК ►Овој сет содржи 2 гума на камерата леќи на камерата капи,

Компатибилен со : Canon EF 50mm f / 1.8 STM.Поддршка 49mm УВ и леќа капа.Направени од висококвалитетна ABS пластика мат

За Mavic Воздух 2 Летало Gimbal Камера Поправка дел.Motot Рака Страна / Задниот Поклопец Капа Сет.Леќи Од Стакло П

Ја спречува сјајот и леќа flare,може да помогне да пука професионален квалитет на сликите и видео.Заштита

43mm на камерата Леќи на Камерата Худ Плоштадот Додаток.За Canon, , Fujifilm, Voigtlaender, Tamron, Коника Minolta, Zeiss, Nikon, Sony и

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн

Направени од високо квалитетни материјали, тоа е издржлив и практични.Брза инсталација и лесен за употр

Ја спречува сјајот и леќа flare,може да помогне да пука професионален квалитет на сликите и видео.Заштита

Компатибилен со : Canon Canon EFS 1855мм f / 3.55.6 is STM Леќа.Поддршка 58mm УВ и леќа капа.Направени од висококвалитетна A

Производот може да чека долго време, поради неговата ниска потрошувачка на енергија.Со свирче, производ

Ве молиме овозможи 12cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Ние сме професионални Електронски

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн

За Mavic Воздух 2 Летало Gimbal Камера Поправка дел.Motot Рака Страна / Задниот Поклопец Капа Сет.Леќи Од Стакло П

Please wait...