0
clear
  • LAFVIN 5 Групи 28BYJ-48 ULN2003 5V Stepper Моторни + ULN2003 Возачот Одбор за Arduino
  • -20%
  • -20%
LAFVIN 5 Групи 28BYJ-48 ULN2003 5V Stepper Моторни + ULN2003 Возачот Одбор за Arduino

LAFVIN 5 Групи 28BYJ-48 ULN2003 5V Stepper Моторни + ULN2003 Возачот Одбор за Arduino

DEN 300.00

Достапност
Достапно за нарачка

Stepper мотор со стандарден интерфејс.A, B, C, D четири-фаза LED покажува статусот на stepper моторни работа.Вози Модул Одбор Големина(во) : 1.37*1.18*0.6 ; Stepper Моторни дијаметар : 1.06(во) ; Stepper Моторни линии : 9.45(во). 5 алинеја 4 фаза може да се користи за обичните ULN2003 чип возачот, поврзете на 2 фаза , поддршка на развој одбор,Со практично користење, директна докинг.Пакет Содржина : 5 поставите 28 BYJ-48 Stepper Моторни + Uln2003 Возачот Одбор +20pcs женски машки Dupont кабел (како подарок).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

★ Усвојување THB6064 AH ексклузивни чип обезбедува одлични перформанси ★ Вози тековната прилагодена помеѓ

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

5pcs Stepper моторни и возачот одбор компатибилен со 2560 1280 DSP РАКА СЛИК AVR STM32 Малина Пи.Stepper мотор со стандарде

ШЕСТ ФУНКЦИИ : 1 Мултисегмент работата : 16сегмент програмабилни мултиза контрола на брзината, повеќе опе

Направени од високо квалитетни алуминиумски легури, долг животен век.Компактна големина, ниско ниво на

Погоден за stepper мотори, серво мотори.Интегрирани со Sтип на забрзување со итни стоп функција.Обратна врс

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Компактен интегрирани големина, заштеда на монтажа простор.Ниски вибрации, ниско ниво на бучава, мазна

Материјал : Метал, Електронски Parts.Net Тежина : 1g; Пакет Содржина : 1 x Микро на Вибрации на Моторот.Главната

100% и висок квалитет.Погоден Компатибилен со сите видови на stepper мотор, серво мотор контрола.Тоа може да р

2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор.Номинална Напон : 35 V.Кол : 6mm Висина : 11 ММ ( исклучувајќи пред поаѓајќи од ракав ) Из

5pcs Stepper моторни и возачот одбор компатибилен со arduino IDE 2560 1280 DSP РАКА СЛИК AVR STM32 Малина Пи.Stepper мотор со ста

АНГЛИСКИ ПАНЕЛ : Со висок квалитет променлива фреквенција диск има македонски панел за удобен операциј

Висок квалитет на DC моторни четка за постигнување на телефонот на вибрации функција кога ќе примите тек

Компактен интегрирани големина, заштеда на монтажа простор.Висока точност на позиционирање, без да се г

Cordless DC серво мотор и вклучени заградата дизајнирани за употреба со Орион EQ1 B екваторијалниот планината.

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Го инсталирате овој мотор на вашиот Astro Master или Power Seeker equatorially монтирани телескоп и започнете со следење

отпор (а +) = 0.Најголемиот 32 subdivision на 6 модели се изборни влезниот сигнал со голема брзина фотоелектричес

2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор.Номинална Напон : 35 V.Кол : 6 МИЛИМЕТРИ Кол : 6mm,Висина : 11mm со Исклучок пред имајќи ра

Име на производ : DC Мотор;Модел : N10;Номинална Напон : DC 4.5 V Номинална Брзина : 22000 RPM;Тековните : 0.03 A...

Напон : 5 V.Чекор агол : 5.625 x 1 / 64 Stepper моторни возачот одбор со ULN2003 A, B, C, D четирифаза LED покажува статусот н

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

(TEFC) Целосно ограден, надворешни фанладење мотор за употреба во прашливи или влажни средини.Излез врати

5pcs Stepper моторни и возачот одбор компатибилен со arduino IDE 2560 1280 DSP РАКА СЛИК AVR STM32 Малина Пи.Stepper мотор со ста

9 V42 V DC напојување, H мост биполарно постојана фаза проток на диск.Максимална 4.0 Еден од осумте видови на и

Please wait...