0
clear
  • PIT66 Фендер Ракети, Компатибилен Со 2009-2014 Ford F150 Styleside(НЕ За Платина и Raptor модели), Paintable Мазна Мат Црна Џеб Riveted Стил Тркала Ракети се Поставени, 4 Парчиња
  • -20%
  • -20%
PIT66 Фендер Ракети, Компатибилен Со 2009-2014 Ford F150 Styleside(НЕ За Платина и Raptor модели), Paintable Мазна Мат Црна Џеб Riveted Стил Тркала Ракети се Поставени, 4 Парчиња

PIT66 Фендер Ракети, Компатибилен Со 2009-2014 Ford F150 Styleside(НЕ За Платина и Raptor модели), Paintable Мазна

DEN 2212.80

Достапност
Достапно за нарачка

FITMENT - Компатибилен Со 2009-2014 Ford F150 Styleside со 67.0" / 78.8" / 97.4" кревет должина модели само (не се вклопуваат Платина и Raptor модели).Референтен Дел Број : FO1269100,FO1268100,9 L3 Z16038 B,9 L3 Z16038 A.НАПРЕДНИ OFF-ROAD СТИЛ - Солиден текстура изглед и сопствени дизајниран фендер ракети со нерѓосувачки челични навртки ќе комплимент на вашето возило да изгледа.Широките прави Камион полн со off-road стил.Гумата покриеност е над 2" во предниот и задниот дел,обезбедување дополнителен опфат на поголем гуми.ХАРДКОР - од Клучно значење гуми покриеност држи нечистотија и остатоци исклучите вашиот пикап, максимум гуми покритие за она што на патот се фрла во вас и ви држи правни кога се работи поголеми тркала & гуми пакети.ТЕШКИ - Посебни шприц процес обезбедува зголемена издржливост, флексибилност и сила за фендер ракети ефикасно да го издржат против пукање, warping и chalking,нуди подобри off-road возење искуство.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА - Просечна инсталирате време со околу 2 часа без дупчење потребно.Кал клапи отстранување се бара пред да инсталација.Монтажа на Настава и Хардвер вклучени во пакетот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Please wait...