0
clear
  • Haoge Метал Плоштадот Леќа Худ Бајонет за Fujifilm XF50mm Ф1.0 R w r, Fuji 50mm Ф1 Худ Сенка со Метална Капа Пред
  • -20%
  • -20%
Haoge Метал Плоштадот Леќа Худ Бајонет за Fujifilm XF50mm Ф1.0 R w r, Fuji 50mm Ф1 Худ Сенка со Метална Капа Пред

Haoge Метал Плоштадот Леќа Худ Бајонет за Fujifilm XF50mm Ф1.0 R w r, Fuji 50mm Ф1 Худ Сенка со Метална Капа Пред

DEN 1103.76

Достапност
Достапно за нарачка

На Плоштадот Метал Леќа Худ е дизајниран за Fujifilm XF 50mm f/1.0 R w r леќа.Оваа бајонет-планината леќа худ нијанси на објективот од скитници светлината, за да се спречи или ограничи леќа flare, подобрување на вашиот контраст и квалитет на сликата.Обезбеди дополнителна заштита на камерата и леќа од несреќа гребење. (нова верзија):Со метален капак, бајонет планината.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

За Mavic Воздух 2 Летало Gimbal Камера Поправка дел.Motot Рака Страна / Задниот Поклопец Капа Сет.Леќи Од Стакло П

Направени од високо квалитетни материјали, тоа е издржлив и практични.Брза инсталација и лесен за употр

За Mavic Воздух 2 Летало Gimbal Камера Поправка дел.Motot Рака Страна / Задниот Поклопец Капа Сет.Леќи Од Стакло П

Леќа Капа само, други додатоци демо на сликата не е вклучен!Спецификации : Предмет Тип : Објектив Капа Ма

Тоа секогаш е добро да се имаат резервна во вашата камера торба incase ја изгуби на патување.Пакет се Вклуч

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн

Ја спречува сјајот и леќа flare,може да помогне да пука професионален квалитет на сликите и видео.Заштита

58mm Леќа Капа вклопува многу камери : Nikon, Canon, Олимп, Сигма, Vivitar, и другите!.Заштитете го вашиот вредни леќи

✪Компатибилен со Sony Eпланината FE 2470mm F2.8 ГМ Леќа 【НЕ за Sony Eпланината FE 2470mm F4 Леќа】 ✪2 Парчиња 82mm Генерич

Сите Метална Конструкција, антиотсјај обложени внатре кон надвор.Обезбедува никакви проблеми со vignetting

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн

Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Компатибилен со : 49mm Филт

Топла чевли покрие слајдови право во камерата е топло чевли за да се задржи таа прашина и остатоци слобо

Задните леќи капа штити задното стакло елемент и електронските контакти од гребнатини, прашина, вода и

* Намалување на пречки светлина за да внесете леќите на камерата и заштита на леќите на камерата од нула,

Телото капа штити камерата е сензор од прашина и штета кога леќа не е монтиран, тоа се вклопува Nikon Z план

За Mavic Воздух 2 Летало Gimbal Камера Поправка дел.Motot Рака Страна / Задниот Поклопец Капа Сет.Леќи Од Стакло П

Компатибилен со Canon EF 24105mm f / 4 L IS USM.Answer : ___________________________ NOTE : Само компатибилни со објективот листата пого

Висок квалитет на црно тело леќа капа за леќи со 49mm филтер конец, ABS, тежина 10g.Заштитете го вашиот објект

62mm Лале Цвет Леќа Хауба за Panasonic DMCFZ1000 4 K Точка и Пука Камера.Професионални лале облик дизајн (исто така п

Овој број е секогаш проследен и со "Ф" (дијаметар) симбол.Сите Метална Конструкција, антиотсјај обложени

52mm на камерата Леќи на Камерата Худ Плоштадот Заштитник Додаток за Полнење.За Nikon, Canon, Sony, Fujifilm, Yongnuo, Сигм

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн

Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Тоа секогаш е добро да се

Please wait...