0
clear
  • 4 Замена Ultrafine Филтри со Јазиче за Respironics Remstar Плус CPAP (со и Без C-Flex), Remstar Про CPAP (со и Без C-Flex), Remstar Авто CPAP (со и Без C-Flex)
  • -20%
  • -20%
4 Замена Ultrafine Филтри со Јазиче за Respironics Remstar Плус CPAP (со и Без C-Flex), Remstar Про CPAP (со и Без C-Flex), Remstar Авто CPAP (со и Без C-Flex)

4 Замена Ultrafine Филтри со Јазиче за Respironics Remstar Плус CPAP (со и Без C-Flex), Remstar Про CPAP (со и

DEN 239.76

Достапност
Достапно за нарачка

4 Замена Ultrafine Филтри со Јазиче за Respironics Remstar Плус CPAP (со и без C-Flex), Remstar Про CPAP (со и без C-Flex), Remstar Авто CPAP (со и без C-Flex), Remstar Про 2 CPAP (со и без C-Flex), Remstar Лајт CPAP Со Табот.Ултра парична казна филтри се суштинска компонента на вашиот CPAP машина.Тие се отстрани фини честички како прав и полен за да ви овозможи да дишат чист воздух.Овие филтри за еднократна употреба треба да биде заменет штом постои видлива нечистотија, остатоци.За најдобар филтер ефикасност, замена на филтер за секој месец или повеќе често во зависност од користењето и опкружувањето.Користење со обновливи пена филтер за дополнителна филтрација.Тоа е сместен во внатрешноста на машината на воздухот пред да пена филтер.Дизајниран и направен за да еднаков или подобар квалитет отколку ОЕМ по прифатлива цена.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

15mm Дијаметар CPAP Црево со стандардни 22mm Гума Крајот конектори на двата краја овозможува да ги собере сит

Светла Бела ребра околните Сина внатрешна цевка со Бела конектори.Slimline : Нашите ултратенок цевки се сам

Едноставно бришење надолу вашиот уред и неговите додатоци секое утро, со нашите брише, ќе му помогне да

★【РАКА ЗА Air Fit P10 МАСКА】На капа е замена на рака компатибилен со Air Fit P10 Носната Перница CPAP Маска.На прил

Замена перница компатибилен со Airfit F30 Маска.Количина 1 Size : Медиум.Нема други делови на маската се вклуче

МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ЏЕБ : главната преграда има повеќе џебови кој одговара за Air Mini CPAP машина, напојување,

ПОДОБРУВАЊЕ на СПИЕЊЕ : Употреба на CPAP Цевка Држачот за поддршка на CPAP е цевки и елиминирање на CPAP поврза

Компатибилен со AEIOmed, Covidien, De Vilbiss, Фишер & Paykel, Puritan Bennett, Somnetics, Res Med и Respironics, латексслободен цевки е еднокр

Можете да DIY меур стапче компресор за свадба, годишнина, ангажирање и така натаму.Доволно количество и и

Совршен Избор : Доколку сте се занимаваат со проблеми со дишењето за време на спиењето и сте се одлучи за

МЕКА ОБРАЗ ЗАШТИТНИК : Носната Кислород опфаќа е дизајниран за луѓето кои носат канила како што се лицат

Оваа замена перница за Wisp Носната Маска е да се користи и со ткаенина и јасно силикони рамки.Мал.Минимал

Медицинска Опрема Багаж Ознаки за Респираторни Уреди.Вклучува Монтажни Пластични Ремени.Совршен за CPAP

Please wait...