0
clear
  • СП Бел-Уметност, H-Б DURAC 1.000/1.050 Специфична Тежина ASTM 125H Hydrometer за Тешки Течности (B61891-3400)
  • -20%
  • -20%
СП Бел-Уметност, H-Б DURAC 1.000/1.050 Специфична Тежина ASTM 125H Hydrometer за Тешки Течности (B61891-3400)

СП Бел-Уметност, H-Б DURAC 1.000/1.050 Специфична Тежина ASTM 125H Hydrometer за Тешки Течности (B61891-3400)

DEN 1223.04

Достапност
Достапно за нарачка

Се согласува да точноста барањата на ASTM hydrometers; ASTM Бр 125 H.Мерки за специфична тежина на тешки течности во согласност со Американското Здружение за Испитување на Материјали (ASTM) E100 стандарди; Опсег : 1.000/1.050. Најчесто се користат во индустриите како што се храна и пијалаци, хемиски, фармакологија, транспорт, ладење.Поединечно серијали; доведе слободни баласт и стакло.Спакуван со мулти-јазик (англиски, француски, германски, италијански, португалски и шпански) Изјава на Точноста покажува точноста може да се следат за да се NIST ; Поранешен HB # 125 H.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Brix шеќер скала обична форма hydrometer.За утврдување на процентот на тежина од страна на сахароза.Hydrometers се п

Се согласува да точноста барањата на ASTM hydrometers; ASTM Бр 112 H.Калибриран може да се следат за да се NIST стандар

Се согласува да точноста барањата на ASTM hydrometers; ASTM Бр 142 H.Мерки за специфична тежина на тешки течности во

★ СИТЕ ВО ЕДНО : Оваа група содржи 2 Трокреветни Скала Hydrometers, 250ml тест тегла, хардпокрие hydrometer заштитни с

NIST Следат.Направен од најдобрите материјали кои се достапни; стакло е слободна од несовршености.Hydrometers

Се согласува да точноста барањата на ASTM hydrometers; ASTM Бр 144 H.Мерки за специфична тежина на тешки течности во

Одредува како доказ на етил алкохол духови.Hydrometers се калибрира за доказ на 60 степен F Hydrometers се направени

Се согласува да точноста барањата на ASTM hydrometers; ASTM Бр 85 H.Калибриран може да се следат за да се NIST стандард

Оваа hydrometer ви овозможува да ги пратите на вашиот ферментација напредокот и да се одреди на готовиот про

Please wait...