0
clear
  • Американската Занаети # 1-Топло Vicki Boutin Мешани Медиуми Пастел, Масло Уметност Боички, 8 Count (Пакување од 1)
  • -20%
  • -20%
Американската Занаети # 1-Топло Vicki Boutin Мешани Медиуми Пастел, Масло Уметност Боички, 8 Count (Пакување од 1)

Американската Занаети 1-Топло Vicki Boutin Мешани Медиуми Пастел, Масло Уметност Боички, 8 Count (Пакување од

DEN 303.12

Достапност
Достапно за нарачка

Овие уметник квалитет боички може да се користи суво за интензивна боја или се меша со вода за да се создаде прекрасни уметнички дела.Единствена формула е високо пигментирани со мазна завршница создавање автентична масло насликани се чувствуваат.Овој 2.5x3. 75x1. 25 инчен пакет содржи осум уметност боички.Доаѓа во различни бои.Секој се продава одделно.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Производителот гаранција може да не се применува.ПОДОЛГ ЖИВОТ : Нашата слободна мастило систем значи де

Направени со неутрален p H восок база.Разноврсна пастел, можат да се применат на било која површина.Може

Пан пастелни бои се вистински уметници квалитет пастели уникатно спакувани во тавата формат.Развиен, т

????Кратка должина, добро за деликатна изразување ????Рафинирани и мека висок квалитет на пигмент, добар ко

На работ на пастел, масло може да се користи за да го претстави линии.Можете да ги користите вашите прсти

УМЕТНИЦИ' СЛИКАРСТВО ПАСТЕЛИ – Професионални уметници "квалитетот мека пастелни бои во уникатен пан фо

Одлична боја и бојаразвој на пастелни и сите техники на пастелни се применливи – Меша, Градација, Суво м

Премиум МатеријалСо креда е направен од високо квалитетен материјал, не е лесно да исчезнат, промена на

Ненадмината сјај чистота и интензитет.Направени се од најдобар квалитет фино земјата чисти пигменти в

Направени се од најдобар квалитет, ситно земјата чиста пигменти.Богата боја е темелно да се помеша и еди

Екстра дебели восокслободен пастелни води на 4.3 мм дијаметар.Високо пигментирани & Ненадмината степен н

Одлична бришејќи карактеристики 48 пастел, боички.Производот е лесен за употреба.Фабер CastellКреативно Ст

Џек Richeson ракавалани мека пастели понуда луксузни текстура.Неверојатно богати бои.Стап големина 1 3 / 8 До

Ненадмината сјај чистота и интензитет.Направени се од најдобар квалитет фино земјата чисти пигменти в

Сигурен lightfastness.Чистотата на бојата.Неверојатна water solubility.Голем една половина инч од страна на две инчен

УМЕТНИЦИ' СЛИКАРСТВО ПАСТЕЛИ – Патентирана формула на професионални уметници "квалитетот мека пастелн

Please wait...