0
clear
  • 12 Боја Искра Мастило Подарок Кутија Сет од 12 Светкава Calligraphy Пишување Индија Мастило за Полнење за Натопи Пенкало 2000 Мрежа парична Казна Сјајот Не-Јаглерод Цртање У
  • -20%
  • -20%
12 Боја Искра Мастило Подарок Кутија Сет од 12 Светкава Calligraphy Пишување Индија Мастило за Полнење за Натопи Пенкало 2000 Мрежа парична Казна Сјајот Не-Јаглерод Цртање У

12 Боја Искра Мастило Подарок Кутија Сет од 12 Светкава Calligraphy Пишување Индија Мастило за Полнење за Натопи

DEN 512.88

Достапност
Достапно за нарачка

✍ Материјал✍ Цветен не-јаглерод мастило помеша со 2000 мрежа ултра-фини злато во прав за неверојатен сјај и боја интензитет. ✍ Карактеристики✍ текстурата е деликатна и не е лесно да се блокира пенкало.Тоа може да се користи за секојдневна писмена форма пенкала, како што се натопи пенкала и фонтана пенкала(0.4 - 0.7 дебела). ✍ Тоа како да го користите✍ Тресат добро пред употреба, злато во прав природно ќе талог во 3-5 минути. ✍ Пакување✍ Овој сет содржи 12 шишиња од различни бои, секоја од нив се пополнува 0.5 oz стаклено шише се става во пена мувла подарок кутија, и да дојде со тајна подарок во тоа!. ✍ Гаранција✍ Сите Одмор Лабораторија производ е карактеристика на супериорен квалитет, поволна цена и исклучителен дизајн.За да се гарантира вашиот комплетен и вкупното задоволство, ние нудиме на нашите клиенти на 30-Ден политика на враќање.Ве молиме слободно контактирајте со нашата служба за корисници во секое време, ако се чувствувате незадоволни Или збунети.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

100% КиселинаСлободен Брзо Сушење и Постојан Креирајте со голема доверба како нашите Алкохол Боја Масти

НЕЈАГЛЕРОД МАСТИЛО : Со висок мастило пропустливост, добра флуидност, нејаглерод мастила нема да предиз

Секоја шише содржи околу 10ml / 0.Разноврсна Алкохол Мастило за Смола : идеален алкохол мастило за разни см

ВИСОКА КОНЦЕНТРАЦИЈА : малку може да оди долго начин!Подебели отколку просекот на алкохол мастило & висо

ЖИВОПИСНИ БОИ Miraclekoo алкохол мастило поставите обезбедува живописни бои и бескрајни можности за смола

Глазура 3d сјајни мастило пенкало остава посебен впечаток.На ролери топката пен, кој е лесен и удобен за

Оваа полни Sumi мастило е направен во Јапонија за calligraphy и четка сликарство.Тоа е постојан, стабилен масти

42 БОЈА на СОБАТА : Со до 42 бои за да изберете од, оваа возбудлива поставите ви дава флексибилност и различ

Може да се нанесува со четка или пенкало и мастило даде сатен да брилијантен филм во зависност од дебели

Интензивно Обоени Мастило – DalerRowney акрилик мастило е направен од висококвалитет пигменти, кои му даваа

Please wait...