0
clear
  • Artilife 460Pcs Женски Навој Knurled Месинг Навој Вметнете Embedment Орев Асортиман во Собата за Печатење на 3D Печатач и Повеќе Проекти(М2 М3 М4 М5)
  • -20%
  • -20%
Artilife 460Pcs Женски Навој Knurled Месинг Навој Вметнете Embedment Орев Асортиман во Собата за Печатење на 3D Печатач и Повеќе Проекти(М2 М3 М4 М5)

Artilife 460Pcs Женски Навој Knurled Месинг Навој Вметнете Embedment Орев Асортиман во Собата за Печатење на 3D

DEN 527.76

Достапност
Достапно за нарачка

【Висок Квалитет】Нашите ореви се направени од високо квалитетна месинг, со стандардни кружни, длабоки теми и мали tolerances,имаат висока сила и цврстина.Во меѓувреме, тие може да се користи за долго време, бидејќи на antioxidation и силна отпорност на корозија. 【Широка Примена】 Овие knurled ореви може да се широко се користат во 3 D печатење,компјутери,часовници,играчки,автомобили,разни видови на пластични црева. 【Добра Изработка】Мазна површина и внатрешната нишка е симетрична и може да биде добро фиксна,помине ригорозни тестирање,избегнување да се лизга. 【Лесен за Употреба】Стабилна надворешни темата е лесно да се инсталира,може да се инсталира со ултразвучно испитување или топлина во нишка заострените дупка цврсто,на сила е еднакво се затегнати. 【Пакет се Вклучени】Вие ќе добиете 15 различни големини на М2, М3, М4 и М5 ореви,460pcs вкупно и има добри асортиман на нив.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

1.Хексадецимален Вози инсерти за меки дрво се ефтин вметнете за употреба во подготвендасоберат мебел, ф

Dltmysh.Изработени од нерѓосувачки челикНаправени на 304 нерѓосувачки челик, таа има добра отпорност на кор

Изработени од месинг материјал, добра топлинска спроводливост и отпорност на топлина.Широко се Користи

Внатрешната Нишка Големина : М8; Орев Надворешен Дијаметар : 13.5 mm / 0.53"; Должина : 23mm / 0.91"; Применливи Вежба

Инсталација : Направи дупка со соодветните малку големина, и заклучување орев со шестоаголни клуч.Имаме

Лесен за користење решение за додавање силна теми да меки шумата.Едноставно ударна дупка и вметнете во

7 13 10pcs 19g / 0.Челик тема внесува да може ефективно да се подобри завртка конекција, значително подобрувањ

Целосно Навој Род : Вид : Целосно Навој Род;Боја : Сребро;Конец Кол : М8;Теренот : 1.25 mm;Материјал : 304 од не ' р

Широк спектар на орев методи, силна отпорност на абење, висока цврстина ниво.Широк спектар на апликации

Карактеристики : Овие само допирање на тема внесува може да биде инсталиран директно, и не треба да допр

Обезбедува Силна Машина Тема Во Мека Шумата.Идеален За Употреба во Бор, Иверица, Составот на Одборот, и М

1 Соберат жица тема внесува во навој дупки на workpieces како што алуминиумски легури да формираат високисил

Изработени од месинг материјал, овие инсерти се издржливи и отпорни на топлина.Постојат вкупно 150 парчи

Лесен за одржување, инсталирајте нишка ја вметнете во некоја штета завртка дупка, а потоа на завртката д

Обезбедува Силна Машина Тема Во Мека Шумата.Идеален За Употреба во Бор, Иверица, Составот на Одборот, и М

【ШИРОКА ПРИМЕНА】 Навој внесува ореви се погодни за тешко дрво, како што цврсто дрво, имаат добар ефект

Please wait...