0
clear
  • Црвено Светло Инфрацрвена Ламба Топлина од TheraLamp – Инфраред за болка во Мускулите, Болка во Грбот Олеснување, Циркулацијата на Крвта, 300W - Безбедност Timer - за Широка ?
  • -20%
  • -20%
Црвено Светло Инфрацрвена Ламба Топлина од TheraLamp – Инфраред за болка во Мускулите, Болка во Грбот Олеснување, Циркулацијата на Крвта, 300W - Безбедност Timer - за Широка ?

Црвено Светло Инфрацрвена Ламба Топлина од TheraLamp – Инфраред за болка во Мускулите, Болка во Грбот Олеснување,

DEN 1199.76

Достапност
Достапно за нарачка

ЗОШТО ИНФРАЦРВЕНА СВЕТЛИНА?Црвено светло уреди се постигне повисоко ниво на мускулното ткиво да се промовира обновување.Инфрацрвената топлина го зголемува протокот на крв побрзо и повеќе слободно.Зголемен проток на крв да повредени мекото ткиво го олеснува процесот на обновување.КЕРАМИЧКА ЦРВЕНО СВЕТЛО : Theralamp има прилагодливи, висок квалитет на керамичка плоча што ја дава УВ заштита.Лицето на светилка може да се прилагоди нагоре до 30 степени агол.Со примена областа на 11.8 x 15.7, ова десктоп модел е идејата за големи делови од телото.МОЌЕН БОЛКА : 300 Вати сијалица испорачува 900 нанометри инфраред, давање медицински одделение црвехата светлина која ја олеснува болката и мускулите со длабоко продира бранова должина.БЕЗБЕДНО ДА се КОРИСТИ : Активни вентилација спречува прекумерната греење и изградени 15 минутен тајмер делува како безбедносна функција за да спречите прекумерно изложување на инфраред.Намалување на МУСКУЛНА БОЛКА, ВКОЧАНЕТОСТ, И ОТОК : црвено светло бран слични на сончева светлина поминува преку кожата да се подлабоко ткиво и го стимулира циркулацијата.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Тешко е доволно за да се заштити вашиот кревет—мека доволно да се заштити вашиот товар.На Dura Grip HD Antiпроп

Подарок за Интимни "Meow" : мачката е секогаш да работи до вас, кога ќе дојде дома после работа.Животот стан

Големина 65cm * 43cm / 25.6*16.9 инчен, 2 парчиња.Тоа е доволно голем да ги покрие грб на предните седишта многу до

[Size] : Вкупна Должина : 140mm / 5.51 инчен; Лажица Max Width : 15mm / 0.59 инч [Материјал] : Изработени од нерѓосувачки че

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

【ЗА ПОМИНЕ УМЕТНОСТ за ОБУКА】 : овие помине обука прсти се изработени од страна на имитира човечки прст

Производ се продава за истражување или за понатамошно производство, употреба само, не за храна или дрог

【СУПЕР ОСТРИ И СЕЧЕЊЕ без НАПОР】На зачукуваше бифтек ножеви функција исклучително остар нож изработе

Произведени од ' рѓадоказ, поцинкуван челик; Сите потребни хардверски вклучени 1,000 lb.губење на капацитет

44 pc Црвено 2 инчен Чувствува Кругови 44 pc Црвено 2 инчен Чувствува Кругови.Совршен за креативни проекти, в

КОРИСТИТЕ било КАДЕ : Дали треба girlie биро прибор за на училиште, дома или канцеларија, Сина Монако Канцел

ОНА што Е ВКЛУЧЕНО : Шест (6) складирање коцки со капаци.ТОЛКУ МНОГУ се КОРИСТИ : Совршен за чување на пеле

RUSTPROOF : Произведен од Sпремиумодделение од нерѓосувачки челик, изграден да се спротивстави на дневни гре

16pcs високо корисни и врвен квалитет на Приклучокот Тема Поправка Алатки.Убав инструмент комплет за попр

【Мултифункционален】Bao Feng УВ5 R вистинската моќ, таа има Висока / Ниска Моќност Switchable;Со Функција VFO & Мем

Please wait...