0
clear
  • Замокот Уметност Резерви 120 Акварел Моливи Сет со Додатни | Квалитет на Различни Пигменти | Подготви и да се Наслика во Исто Време | За Возрасни Хобисти, Професионалц
  • -20%
  • -20%
Замокот Уметност Резерви 120 Акварел Моливи Сет со Додатни | Квалитет на Различни Пигменти | Подготви и да се Наслика во Исто Време | За Возрасни Хобисти, Професионалц

Замокот Уметност Резерви 120 Акварел Моливи Сет со Додатни | Квалитет на Различни Пигменти | Подготви и да се Наслика

DEN 1867.20

Достапност
Достапно за нарачка

НАПРАВЕН за ДА се НАПРАВИ ТОА ЛЕСНО Нашиот најголем и најдобар досега акварел молив во собата, име, нумерирани и колор-кодирани за unerring избор.Флип до вашиот избор од три коцки обложени на подарок-достоен, презентација калај кутија.ЦЕЛОСНО СИТЕ што ВИ ТРЕБА се Неспоредливи спектар на 120 живописни нијанси, кои се распоредени во боја семејства.Интензивно се пигментирани, пауза-отпорни води се одржи нивната точка за прецизна работа кога се употребува сува, и поклопецот лесно кога се користи влажни.На РАДОСТ ДА го КОРИСТИТЕ да се Активира со малку вода и paintbrush или на влажни акварел хартија, вашиот молив линии се топи, се вклопуваат и се стопи убаво - изработка на вашиот цртеж во сликарство.Одеднаш сте акварел уметник!.ВОДИЧ за ДА се ИЗГРАДИ ВАШИТЕ ВЕШТИНИ Детални, лесен-за-следење, 28 страница книга преполн со совети и демо снимки да се направи најмногу од уметнички материјали; плус пати-од обуката да се ре-креира импресивен 'капак' илустрација ПЛУС тестер и заштитник листови.ТЕСТИРАНИ, ДОВЕРЛИВ И ГАРАНТИРА Тестирани и се развиени од страна на нашите студиото на експерти за да се надмине нашите конкуренти.Доверени од страна на ultimate судии – нашите 1.5 милиони корисници низ целиот свет; поддржани од страна на уникатен парите назад-ПЛУС гаранција.Па купи сега!.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Совршена алатка за да се слој бои на врвот на секоја друга додава длабочина.Омекне рабовите и да го олес

Газирани води создаде непречено боја laydown за супериорен меша и сенчење.Дебели, долгитрајни боја јадра с

96 БОГАТО ЗАСИТЕНИ ПИГМЕНТИ : за возрасни занаети, деца боење книги.СФ 96 обоени моливи имаат мека, паузаот

ВИСОК КВАЛИТЕТ : Олово јадро е направен од висок квалитет на животната средина на ниво на напредни јадро

Употреба на складирање калај за обоени моливи и материјали.Вклучува обоени моливи, боја пастели, пескар

33 Парчиња од H&Б Скица Молив Set вклучувајќи графит, јаглен, меки моливи, скица на хартија и гумичка.Најсоо

СКИЦИРАЊЕ МАТЕРИЈАЛИ Создавање на свој уникатен цртежи и скици за да ги искажете вашите индивидуални с

24 БОЕЊЕ МОЛИВИ за да ги Видите вашите цртежи дојде на живот во полна жив боја со FaberCastell Зафат Боја Eco Pencils!

144 премиум обоени моливи доаѓаат во пакет од 12 кутии од 12 избрани бои, секоја од нив 12 бои вклучувајќи Црн

СКИЦИРАЊЕ МОЛИВИ СЕТ : Графит Моливи 8 B, 6 B, 5 B, 4Б, 3Б, 2 B, HB, 2 H, 3 H & Јаглен Моливи Мека, Средни и тешки.Широк с

РАЗЛИЧНИ БОИ : Со кружен 4 милиметри мека јадро, на моливи непречено планирам преку различни цртање повр

Ако сте во потрага по бојата на кожата обоени моливи да се слој и додадете lifelike детали за шарени креации,

Професионален уметник квалитет обоени моливи.Совршен за мешање и се дели на повеќе бои.Мека паузаотпор

Please wait...