0
clear
  • Daler-Rowney ПРЕПРАТЕНА Акрилик Мастило Шише Кул Сива - Повеќенаменски Акрилик Цртање Мастило за Уметници и Студенти - Висок Квалитет на Постојан Calligraphy Мастило - Архивск
  • -20%
  • -20%
Daler-Rowney ПРЕПРАТЕНА Акрилик Мастило Шише Кул Сива - Повеќенаменски Акрилик Цртање Мастило за Уметници и Студенти - Висок Квалитет на Постојан Calligraphy Мастило - Архивск

Daler-Rowney ПРЕПРАТЕНА Акрилик Мастило Шише Кул Сива - Повеќенаменски Акрилик Цртање Мастило за Уметници и Студенти

DEN 2337.60

Достапност
Достапно за нарачка

Интензивно Обоени Мастило – Daler-Rowney акрилик мастило е направен од високо-квалитет пигменти, кои му даваат богат, смели бои во секое шише.Го користите директно од dropper за интензивна боја или се меша со вода за онанирачки мие.Висок Lightfastness - Нашите акрилик мастило е целосно intermixable, на база на вода постојан мастило со експресивен флуидност што е отпорен на исчезнува кога се изложени на светлина, што ќе ви овозможи да се создаде уметничко дело што трае цел живот.Мулти-Употреба Шише со Мастило - Користете го овој мастило линија како airbrush мастило, во техничка пенкало како натопи пенкало мастило, минијатурни мастило да се наслика фигурини или разредена да се користи како акварел мастило. 45 Живописни Бои - 45 мастило бои дозволете да се изгради свој ПРЕПРАТЕНА мастило сет.Достапни во 29,5 ml и 180ml шишиња, ова акрилик цртање мастило ви дава бескрајни можности за мешање на уметникот бои.Направени во Англија - Инспирирање на креативноста од 1783, Daler-Rowney се стреми да бидат достапни, вклучувајќи и иновативни, нудат извонредна уметничка искуство и прифатлива боја материјали, вклучувајќи ја и акрил, акварел, и масло бои.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Глазура 3d сјајни мастило пенкало остава посебен впечаток.На ролери топката пен, кој е лесен и удобен за

100% КиселинаСлободен Брзо Сушење и Постојан Креирајте со голема доверба како нашите Алкохол Боја Масти

НЕЈАГЛЕРОД МАСТИЛО : Со висок мастило пропустливост, добра флуидност, нејаглерод мастила нема да предиз

ВИСОКА КОНЦЕНТРАЦИЈА : малку може да оди долго начин!Подебели отколку просекот на алкохол мастило & висо

Оваа полни Sumi мастило е направен во Јапонија за calligraphy и четка сликарство.Тоа е постојан, стабилен масти

42 БОЈА на СОБАТА : Со до 42 бои за да изберете од, оваа возбудлива поставите ви дава флексибилност и различ

ЖИВОПИСНИ БОИ Miraclekoo алкохол мастило поставите обезбедува живописни бои и бескрајни можности за смола

Интензивно Обоени Мастило – DalerRowney акрилик мастило е направен од висококвалитет пигменти, кои му даваа

✍ Материјал✍ Цветен нејаглерод мастило помеша со 2000 мрежа ултрафини злато во прав за неверојатен сјај

Секоја шише содржи околу 10ml / 0.Разноврсна Алкохол Мастило за Смола : идеален алкохол мастило за разни см

Може да се нанесува со четка или пенкало и мастило даде сатен да брилијантен филм во зависност од дебели

Please wait...