0
clear
  • G-ПЛУС Фендер Ракети Одговара За 07-13 Chevy Silverado 1500 2500HD/3500HD(Fleetside 78.7/97.6 Кревет Само да/Не е компатибилен GMC Сиера) Занитвам Стил Тркало Покрива Пикап трим Ре-Paintable Чувари 4P
  • -20%
  • -20%
G-ПЛУС Фендер Ракети Одговара За 07-13 Chevy Silverado 1500 2500HD/3500HD(Fleetside 78.7/97.6 Кревет Само да/Не е компатибилен GMC Сиера) Занитвам Стил Тркало Покрива Пикап трим Ре-Paintable Чувари 4P

G-ПЛУС Фендер Ракети Одговара За 07-13 Chevy Silverado 1500 2500HD/3500HD(Fleetside 78.7/97.6 Кревет Само да/Не

DEN 3839.76

Достапност
Достапно за нарачка

【Проверете ја Компатибилноста на Првиот】:Компатибилен со 2007-2013 Chevy Silverado 1500 LT / LTZ / WT / LS Со 78.7" / 97.6" Кревет Fleetside Модели Само /Компатибилен со 2007-2013 Silverado 2500 HD 3500 HD LT / LTZ / WT Со 78.7" / 97.6" Кревет Fleetside Модели Само (2007 Silverado Одговара Ново Тело Стил Само)(не одговара Stepside Кревет/Dually Модели/Фабрика Кал Клапи).Не се компатибилни со GMC Сиера.За Редовни И Продолжена Кабина, Не За Членови На Екипажот Кабината. 【Агресивни Off-Road Стил】:Солиден изглед и сопствени дизајниран мазна мат фендер ракети со нерѓосувачки челични навртки ќе комплимент на вашето возило да изгледа.Широките прави Камион полн со off-road стил.Гумата покриеност е 2" во предниот и задниот дел,обезбедување дополнителен опфат на поголем гуми. 【Хардкор Квалитет】:G-ПЛУС Обезбедува фендер ракети со карактеристики на издржливост и флексибилност преку шприц процес.Фендер ракети со висок квалитет на горивото калапи имаат прецизно сечење на работ заврши. 【УВ ЗАШТИТА】:Анти УВ состојки за подобрување на силата на фендер одблесокот може силно се спротивстави на напукнување, warping и chalking. 【Лесна Инсталација】:Нема сечење или средување потребно,некои дупчење може да се бара.Вклучува две (2) пред и два (2) задните фендер ракети,хардвер за инсталација итн.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Компатибилен со 20142018 Chevy Silverado 1500 Fleetside Кревет (5'8", 6'6" и 8'1" ft кревет).Компатибилен со 20152018 Chevy Silverado 2500 HD / 3500

FITMENT Компатибилен Со 20092014 Ford F150 Styleside со 67.0" / 78.8" / 97.4" кревет должина модели само (не се вклопуваат Плат

Please wait...