0
clear
  • Speedball Ткаенина Блок Печатење Со Мастило, 2.5-Унца, Металик Злато
  • -20%
  • -20%
Speedball Ткаенина Блок Печатење Со Мастило, 2.5-Унца, Металик Злато

Speedball Ткаенина Блок Печатење Со Мастило, 2.5-Унца, Металик Злато

DEN 225.36

Достапност
Достапно за нарачка

ХРАБАР НЕТРАНСПАРЕНТНО БОИ – Вода-miscible, на база на масло на Платно Блок Печатење со Мастило од Speedball произведува храбар, нетранспарентно бои.Со широк спектар на мастило за да изберете од, не е боја за секој проект.УПОТРЕБА НА ТКАЕНИНА & ХАРТИЈА – разноврсна блок печатење со мастило создава прекрасни резултати на двете ткаенини и хартија.Употреба на памук, полиестер, лен, rayon и други синтетички влакна (не за употреба на најлон).Ова мастило навистина се појавува на хартија и картон премногу.БЕЗ ТОПЛИНСКИ ПОСТАВИТЕ БАРА – Ова мастило не бара топлина во собата да се добие постојан резултат!Едноставно нека мастило се исуши преку ноќ и тоа ќе биде суво на допир во утринските часови.Почекајте барем една недела пред миењето.БРЗО, ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ-ДО – нема неуредна исчисти кога го користите овој блок печатење со мастило.Мастило чисти до лесно користење на сапун и вода.ACMI АП ЗАВЕРЕНА – Speedball Ткаенина Блок Печатење со Мастило е безбедно за возрасни и деца за да ги користите.Тоа е ceritfied ACMI АП нетоксични и се согласува да ASTM D-4236.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Please wait...