0
clear
  • Hobart 770469 6013 Стап, 1/8-5 кг.
  • -20%
  • -20%
Hobart 770469 6013 Стап, 1/8-5 кг.

Hobart 770469 6013 Стап, 1/8-5 кг.

DEN 588.96

Достапност
Достапно за нарачка

Мала до средна влијание на сите-цел стап. 60,000 PSI затегнувачка цврстина.Работи на AC или DCEP (обратна) поларитетот или DCEN (директно) поларитетот.Објектот Пакет Димензија : 14.5" L x 3.1" W x 1.7" H. Опис на Производот Hobart 6013 заварување род е мала до средна влијание на сите-цел да се држиме electrode за употреба во сите позиции, на јаглероден челик.Компатибилен со : јаглероден челик, тип на производ : прачка за заварување, заварување род тип : сите намена се држиме electrode, тежина (кг.) : 5, Род големина (во.) : 1/8, Заварување процеси : општа намена.Од Производителот за Заварување Електроди Со мала до средна влијание на сите-цел да се држиме electrode за употреба во сите позиции, на јаглероден челик.Работи на AC или DCEP (обратна) поларитетот или DCEN (директно) поларитетот. 60,000 PSI затегнувачка цврстина.Добро генерално, сите намена апликации и зглобовите со сиромашните одговара-up. 5lb Пластични 1/8-Инчен.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Професионалното Здравје И Безбедноста.Земја на Manifacturer : Мексико.Производителот : Линколн Електричен.Ст

Please wait...