0
clear
  • NBK MJC-55CS-ГР-7/16-1/2 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, 7/16 и 1/2 го Понесе Дијаметри, A2017 Алуминиум
  • -20%
  • -20%
NBK MJC-55CS-ГР-7/16-1/2 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, 7/16 и 1/2 го Понесе Дијаметри, A2017 Алуминиум

NBK MJC-55CS-ГР-7/16-1/2 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, 7/16 и 1/2 го Понесе Дијаметри, A2017 Алуминиум

DEN 3080.40

Достапност
Достапно за нарачка

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцентричност, Аголна Неусогласеност И Извртување На Вибрации За Да Биде Прифатена.Електрична Изолација Отпор Вредност : Не Помалку Од 2 ohms.Земја На Потекло : Сад.NBK - MJC-55 CS-ГР-7/16-1/2 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип - 2.17"x3.07"x3.07", Создаден Дијаметри 7/16" и 1/2", Отценети вртежен момент 75, Макс вртежен момент 150, Max Ротациона Фреквенција (min-1) 11000, Моментот на Инерција 1.6x10^-4, Статични Torsional Вкочанетост (Н. м/rad) 9000, Max Странични Неусогласеност (mm) 0.08, Max Аголна Неусогласеност 1°, Max Axial Неусогласеност 0~+ 1.4, Ракав Цврстина D64, Масовно 310 г.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби

Повеќето флексибилни спојки се состои од два центри и средната собранието; секој центар придава на окно

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен

Направен во сад.Sleeve Спојка Insert, 5 Size Sleeve Спојки, Прирабница Тип Sleeve Спојки N, Вметнете Дизајн Две СпојкиП

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби

Ниска триење за подмачкувањебез операција.Цинк легура центри за отпорност на корозија.Компанијата, осн

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

Широко се користи во поврзете серво мотор, stepper мотор, енкодер, завртка возење, машина платформа, итн.Спе

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен

Метал пролет спојување со еденпарче изградба.Исклучително висок torsional вкочанетост и ниска момент на ин

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

Компатибилен со EPDM или Neoprene ракави.Секој страната има keyway и две сет завртки.Еден сет завртка во текот на

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби

Please wait...