0
clear
  • Devcon Епоксидна, 5 Минута Епоксидна, 2 Шишиња Нето-8.5 fl мл (250ml)
  • -20%
  • -20%
Devcon Епоксидна, 5 Минута Епоксидна, 2 Шишиња Нето-8.5 fl мл (250ml)

Devcon Епоксидна, 5 Минута Епоксидна, 2 Шишиња Нето-8.5 fl мл (250ml)

DEN 516.00

Достапност
Достапно за нарачка

Идеал за обединување на дрво, метал, бетон, стакло, керамика, кина и повеќе.Се поставува во 5 минути со сила до 1.500 фунти на квадратен инч. 2 шишиња опфатени; 4-1/2 унца шишиња.Суши јасно.отпорен на вода.Devcon 5-Минута Епоксидни лепила лекови и се приклучува на материјали заедно со хемиска реакција помеѓу смола и hardener.Оваа реакција резултати во висока сила обврзници кои се отпорни на повеќето хемикалии.Користете Devcon Епоксидни лепила за домаќинство, индустриски, занаетчиски или за некоја работа која бара голема сила, високо-квалитетни обврзници.Се работи најдобро за метал, дрво, бетон, стакло, керамика, кина и многу повеќе. 5 Минута Епоксидна поставува во 5 минути со сила до 1.500 кг.на квадратен инч.Суши јасно, отпорен на вода.Вклучува 2 шишиња со 4-1/2 унци на епоксидни.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

За различни апарати за домаќинство проекти.Развиена за долгорочната поправки во еден момент.Суши во 10?30

Обврзници Веднаш!.Прецизност Апликатори.Обврзници Дрво, Метал и Гума!.Супер Лепак веднаш обврзници мета

Супер Лепак.LeadFree / Ro HS 3 во Согласност / ПОСТИГНЕ Согласност Опис Гума засилен голема празнина пополнув

Обезбедува брз бонд, откако површини се стави заедно за неколку секунди тие ќе се спои.Премиум дебели ви

За среќа, нашите смена прави оваа работа полесно!Само применуваат superglue смена и да ја работат пред расчи

Мултифункционална, практична Loctite Лепак Смена ефикасно ги отстранува јак лепак и дамките од површини, о

Please wait...