0
clear
  • Плоштадите Вратот Превоз Завртки, А2‑70 Нерѓосувачки Челик 30Pcs Круг Domed Завртки за Полнење Отпорност на Превенција Трајни Висока Јачина за Индустриски Машини(M10*45)
  • -20%
  • -20%
Плоштадите Вратот Превоз Завртки, А2‑70 Нерѓосувачки Челик 30Pcs Круг Domed Завртки за Полнење Отпорност на Превенција Трајни Висока Јачина за Индустриски Машини(M10*45)

Плоштадите Вратот Превоз Завртки, А2‑70 Нерѓосувачки Челик 30Pcs Круг Domed Завртки за Полнење Отпорност на Превенција

DEN 1082.16

Достапност
Достапно за нарачка

РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ : превоз завртки има различни големини, која може целосно да ги задоволи вашите потреби.ЛЕСНО СКЛАДИРАЊЕ : Овие се завртки, кои лесно да ги чувате и да ги идентификуваат, која може да се обезбеди долгорочна употреба.ШИРОК СПЕКТАР НА УПОТРЕБА : Погоден за професионалци, аматери, земјопоседници, repairers и други DIY.А2‑70 STASINLESS ЧЕЛИК : Направен од висок квалитет на А2‑70 нерѓосувачки челик, и висока јачина.ПРИМЕНА : Применливи за изолациони материјали, лесна за заварување пенетрација, широко се користи во индустриски машини.Функција : 1. РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ : превоз завртки има различни големини, која може целосно да ги задоволи вашите потреби.2. ПРИМЕНА : Применливи за изолациони материјали, лесна за заварување пенетрација, широко се користи во индустриски машини.3. А2‑70 STASINLESS ЧЕЛИК : Направен од висок квалитет на А2‑70 нерѓосувачки челик, и висока јачина.4. ШИРОК СПЕКТАР НА УПОТРЕБА : Погоден за професионалци, аматери, земјопоседници, repairers и други DIY.5. ЛЕСНО СКЛАДИРАЊЕ : Овие се завртки, кои лесно да ги чувате и да ги идентификуваат, која може да се обезбеди долгорочна употреба.Спецификација : Предмет Тип : Превоз Bolts Material : А2-70 Нерѓосувачки Steel Model : M10 Execution Стандард : DIN 603 Thread Дијаметар : 10мм / 0.40 in Pitch : Прибл. 1.5 mm / 0.06 in Dome Дијаметар : Прибл. 24.65 mm / 0.97 in Dome Висина : Околу. 5.38 mm / 0.21 in Squares Колона Висина : Околу. 6.6 mm / 0.26 in Diameter на Плоштадите Колона : Прибл. 10.58 mm / 0.42 во Пакет Листата : 30 x M10x30 Boltsor30 x M10x35 Boltsor30 x M10x40 Boltsor30 x M10x45 Boltsor30 x M10x50 Boltsor30 x M10x55 Boltsor30 x M10x60 Завртки.

Спецификацијата

Item Type:
Carriage Bolts
Material:
A2-70 Stainless Steel
Model:
M10
Execution Standard:
DIN 603
Thread Diameter:
10mm / 0.40in
Pitch:
Approx. 1.5mm / 0.06in
Dome Diameter:
Approx. 24.65mm / 0.97in
Dome Height:
Approx. 5.38mm / 0.21in
Squares Column Height:
Approx. 6.6mm / 0.26in
Diameter of Squares Column:
Approx. 10.58mm / 0.42in
Package List:
30 x M10x30 Boltsor :
30 x M10x35 Boltsor :
30 x M10x40 Boltsor :
30 x M10x45 Boltsor :
30 x M10x50 Boltsor :
30 x M10x55 Boltsor :
30 x M10x60 Bolts :

Со стоката дадена додека купуваат

На превоз гром има domed или countersunk head и месо тело е покриена со краток плоштадот делот под главата од гром.

1 / 2"13 X 2".Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Конец, Челик, Топло Натопи Поцинкуван.челик...

Дијаметар (Номинална) : M16 Diameter (Димензија) : 16mm Thread Теренот : 2.0 Должина (Номинална) : 260mm Thread Должина (Миниму

На превоз гром има domed или countersunk head и месо тело е покриена со краток плоштадот делот под главата од гром.

Подлога, навртки, стеги.Пакетот вклучува десет секој од завртки, хексадецимален завртки повторно добар

Отпорен На Корозија А270 Нерѓосувачки Челик.Тренерот на Завртки DIN 603 6mm Метрички Навој, M6 1.0 mm Теренот.Дол

188 Нерѓосувачки Челик Превоз Завртки.Тркалезна Глава / Плоштад Вратот.Произведен да ASME B18.5 спецификации

1 / 2"13 X 13", Надворешно Навој сврзувачки елементи, Машински Тема сврзувачки елементи, Превоз Завртки, НИ Ед

Превоз Завртки 188 Нерѓосувачки Челик 5 / 8"11 FT.Целосно навој сите на патот надолу до плоштадот делот под гл

На превоз гром има domed или countersunk head и месо тело е покриена со краток плоштадот делот под главата од гром.

Превоз Завртки / Челик / Цинк / Груб Навој / Целосно Навој.Тркалезна Глава / Плоштад Вратот.Произведе

М8 x 45mm Превоз Болт,8парчиња.Не ' Рѓосувачки Челик 304 (188).Тема на Теренот 1.25 mm.Тренерот На Гром.Тркалезна Гл

Превоз Завртки / Челик / Цинк / Груб Навој / Целосно Навој.Тркалезна Глава / Плоштад Вратот.Произведе

Превоз Завртки (Shaker Екран) Челик / Цинк Жолта / Груб Навој / Целосно Навој.Одделение 8 Тркалезна Глава /

На превоз гром има domed или countersunk head и месо тело е покриена со краток плоштадот делот под главата од гром.

М81.25 Метрички Цинк Позлатен Превоз Завртки.Metric DIN 603 Стандарди Специфични.Плоштад дел костец во дел се ф

5 / 8"11 X 21 / 2".Превоз Завртки, Круг Главата, Плоштад Вратот, Полн Конец, Челик, Топло Натопи Поцинкуван.челик

Превоз Завртки 1 / 213 х 4" Долго Челик Цинк Позлатен Многу од 3 #5392 Материјали кои се произведени според вис

188 Нерѓосувачки Челик Превоз Завртки.Тркалезна Глава / Плоштад Вратот.Произведен да ASME B18.5 спецификации

Превоз Завртки / Челик / Цинк / Груб Навој / Целосно Навој.Тркалезна Глава / Плоштад Вратот.Произведе

Please wait...