0
clear
  • СП Бел-Уметност Switch-Grid Тест Цевка Рек; За 10-13mm Цевки, 84 Места, Портокалова (F18745-0010)
  • -20%
  • -20%
СП Бел-Уметност Switch-Grid Тест Цевка Рек; За 10-13mm Цевки, 84 Места, Портокалова (F18745-0010)

СП Бел-Уметност Switch-Grid Тест Цевка Рек; За 10-13mm Цевки, 84 Места, Портокалова (F18745-0010)

DEN 557.52

Достапност
Достапно за нарачка

Мрежа се поставува во алтернативна големини може да се купи како што е потребно Истражување, индустриски и здравствените работници се потпираат на СП Scienceware за нивните примерок ракување потреби.000 предмети од безбедносни миење шишиња за да се fume капи, термометри, полици, desiccators, hydrometers, мраз кофи, топки и лажици.Хемиски отпорни polyoxymethylene пластичен багажник рамка и мрежи може да се чистат со благ детергент, етанол или isopropyl алкохол; autoclaved на 121°C (250°F).Се продаваат низ целиот свет, Бел-Уметност и H-Б Инструмент бренд лабораториски материјали вклучуваат над 5.Wilmad-Lab Glass бренд лабораториско стакло надополнува Бел-Уметност и H-Б Инструмент со над 7000 објекти вклучувајќи NMR и EPR потрошен материјал и специјалност стакло, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.СП Scienceware е поделбата на Warminster, ПА врз основа СП Индустрии кои исто така вклучуваат СП Научна лабораторија, термичка управување и фармацевтски производство на опрема и СП Ableware сида за секојдневно живеење.Стил : Управување со Мрежи Големина : За 10-13mm Цевки Стил : Управување со Мрежи Големина : За 10-13mm Цевки Оваа иновативна, сплит-рамка на решетката има до две различни големина цевки во истиот решетката и им овозможува на корисниците брзо да се префрлате мрежи да се одржи други димензии како што е потребно.Секој рек рамка вклучува поставување на мрежи во една големина.Повеќе компактен и помалку скапи отколку купување на повеќе полици.Три тиер решетката има цевки безбедно место.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Едноставна структура, многу е лесно да се соберат.Овој тест цевка решетката е направен од пластика и дру

Autoclavable полипропилен (PP).Градежништвото е издржлив и хемиска отпорност.Разноврсна дизајн accommodates различн

Со цел да се вклопи 1,5 ml, 1.8 ml, и 2.0 мл microcentrifuge цевки до 11mm во дијаметар; 100 цевка капацитет (цевки не се вклу

Исто така се одлични за задржување на gumballs, третира, бонбони, пенкала и други мали нешта.Погоден за корис

Имајте лабораторија чиста и уредна.Овој тест цевка решетката е направен од алуминиум и други материјал

Едноставна структура, многу е лесно да се соберат.Овој тест цевка решетката е направен од алуминиум и др

Погоден за користење во научни истражувања, индустриски и рударски претпријатија и колеџи и други лабо

Име на производ : тест цевка rack Product материјал : пластика, итн Горенаведените податоци за повикување само

Имајте лабораторија чиста и уредна.Овој тест цевка решетката е езера и други материјали, со едноставен

Изработени од полипропилен, трајни и мала тежина, лесно да се носат.Дупки се испишани со број за следење

Со парична казна изработка, не е лесно да се носат и солза, многу практично во употреба.Вкупно 3 групи на 1

Квадратни дупки со рачка, лесно да се движите.Нерѓосувачки челик, отпорни на корозија и sterilizable на 121℃ ви

земја на потекло : сад.пакет тежина : 0.6 lbs.Штипки задржете цилиндри и колби, и се држат во или надвор лесно

Експериментот тест цевка решетката е одлична за лабораторија во место и чување на вашите тест цевки.Две

Едноставна структура, многу е лесно да се соберат.Овој тест цевка решетката е направен од пластика и дру

Едноставна структура, многу е лесно да се соберат.Овој тест цевка решетката е направен од пластика и дру

Важно за Големина : 16*4.9*5cm / 6.30*1.93*1.97",со Дијаметар од четири дупки е 18mm.Дијаметар на други 2 е 13 mm.Висок Ква

Please wait...