0
clear
  • RLECS 28 И Пластични Центрифуга Цевка Решетката за 10ml/15ml/50мл Лабораторија Цевка Рек Носителот Лабораториски Анализи Опрема
  • -20%
  • -20%
RLECS 28 И Пластични Центрифуга Цевка Решетката за 10ml/15ml/50мл Лабораторија Цевка Рек Носителот Лабораториски Анализи Опрема

RLECS 28 И Пластични Центрифуга Цевка Решетката за 10ml/15ml/50мл Лабораторија Цевка Рек Носителот Лабораториски

DEN 206.16

Достапност
Достапно за нарачка

Пакет се вклучени : 1 парче 28 добро центрифуга цевка решетката.Материјал : пп материјал (полипропилен).Цел : погоден за 10ml/15ml и 50мл центрифуга цевки, лесно да се инсталира и да се извади центрифуга цевки и тест цевки.Мал круг дупка со дијаметар : 1.7 cm, голем круг дупка со дијаметар : 3cm.Погоден за различни тест цевки или центрифуга цевки, како што се 10ml центрифуга цевка, 10ml замрзнување цевка, 10ml центрифуга цевка со капак, 15ml завртка врвот центрифуга цевка, 15ml центрифуга цевка со капак, 50мл завртка врвот центрифуга цевка, итн. 28-добро повеќенаменски тест цевка рек : 10 големи дупки со 3cm дијаметар, 18 мали дупки со 1.7 см дијаметар, погоден за различни тест цевки или центрифуга цевки, како што се 10ml центрифуга цевки, 10ml cryovials, 10ml центрифуга цевки со капак, 15ml завртка-топ центрифуга цевки, 15ml центрифуга цевка со капа, 50мл завртка-топ центрифуга цевка, итн., фиксна цевка тело за да се спречи тресење, големи и мали, можат да бидат ставени stably.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Исто така се одлични за задржување на gumballs, третира, бонбони, пенкала и други мали нешта.Погоден за корис

Изработени од полипропилен, трајни и мала тежина, лесно да се носат.Дупки се испишани со број за следење

Погоден за користење во научни истражувања, индустриски и рударски претпријатија и колеџи и други лабо

Епоксидни премази се без органски растворувачи, соли, слаби киселини и слаби бази.Withstands температура спе

Епоксидна Обложен челик жица полици се хемиски и отпорен на корозија.Слој обезбедува сигурна и мазен гр

Мрежа се поставува во алтернативна големини може да се купи како што е потребно Истражување, индустриск

Karter Научни Тест Цевка Решетката е многу економичен уште многу издржливи полици кои се подводните, autoclavab

Висок квалитет на полипропилен, отпорни на топлина, лесен за чистење, трапезоидна изглед, убава, удобен,

Едноставна структура, многу е лесно да се соберат.Овој тест цевка решетката е направен од алуминиум и др

Направени од високо квалитетни пластични, мала тежина и монтажни 60 дупки тест цевка решетката може да и

Експериментот тест цевка решетката е одлична за лабораторија во место и чување на вашите тест цевки.Две

Одбраната на високо квалитетни материјали, издржлив, отпорен на корозија, против стареење, долгорочна у

Имајте лабораторија чиста и уредна.Овој тест цевка решетката е направен од нерѓосувачки челик и други м

Имајте лабораторија чиста и уредна.Овој тест цевка решетката е направен од алуминиум и други материјал

Autoclavable полипропилен (PP).Градежништвото е издржлив и хемиска отпорност.Разноврсна дизајн accommodates различн

Едноставна структура, многу е лесно да се соберат.Овој тест цевка решетката е направен од пластика и дру

Едноставна структура, многу е лесно да се соберат.Овој тест цевка решетката е направен од пластика и дру

Линк заедно повеќе Синџирот на Управување со пакети да се сместат поголем цевка рек конфигурација бара

[Size] Монтажа за : 0.2 ml Микроцентрифуга Цевки, 96 Добро; Вкупната Големина : 124x88x30 mm / 4.88*3.46*1.18 Инч (L*W*H); Дупка

Лесно да се размонтираат и да ја инсталирате, удобен за носење.Издржливи и долг животен век, лесен за чис

Земја На Потекло : Сад.Број на модел : ML7100 Објектот Пакет Димензија : 18.49999998113" L x 18.49999998113" W x 8.49999999133" H...

【НАПРАВЕНИ ОД КИСЕЛИНАОТПОР од не 'РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК】Овој тест цевка држачот е изработен од киселинаот

Please wait...