0
clear
  • Зачувување Compostable Топла Кујна Материјали, Зелена
  • -20%
  • -20%
Зачувување Compostable Топла Кујна Материјали, Зелена

Зачувување Compostable Топла Кујна Материјали, Зелена

DEN 1713.60

Достапност
Достапно за нарачка

СЕТ ОД 8 : Оваа група вклучува 8 compostable за еднократна употреба за пиење, чаши, секој со 12 унца капацитет.Зачувување compostable чаши за пиење се направени од растенија и да се врати во почвата кога странката е завршена.Овие расположливиот чаши се погодни за ладни и топли пијалаци до 190 степени Ф Појавување compostable цевчиња, вечера плочи, од страна на плочи и compostable чинии се исто така достапни и се продава одделно за .Зачува е возбуден за да понуда за еднократна употреба производи кои се направени од обновливите извори на енергија и се полесни на земјата.Денес, различни стилски, одржливиот (и наградуваниот) производи се дел од Сочуваат фамилија, се елегантни жилети и обновливи садови на природата-инспириран прибор, храна контејнери и повеќе.ЗА ТОПЛА/ЛАДНА УПОТРЕБА : погоден за ладни пијалаци и топли пијалаци до 190 степени Ф КООРДИНИРАЊЕ ФОРМИ на РАСПОЛАГАЊЕ : Појавување compostable плочи и compostable чаши и цевчиња се продава одделно за .За некои собири, забави и настани, за еднократна употреба производи се направи смисла.Зачува е Compostable чаши се комерцијално compostable, глутен слободни и со гордост се произведени во САД од обновливи материјали.НАПРАВЕНИ од СТРАНА на ЗАЧУВА : заверен Б Корп компанија.Се зачува, заверен Б Корпорација, е горд на понудата на атрактивни, корисни и долготрајни производи, изработени од рециклиран и животната средина-пријателски материјал—и сите Направени во Америка!.НАПРАВЕН ВО АМЕРИКА : - Произведени во САД од обновливи материјали.Овој сет на compostable цевчиња вклучува осум (8) 12 унца compostable чаши.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Кафе Ракави Совршен за Статистика, Семејни Дружења, Црква, или Партии!.Се вклопува во Стандардната 12, 16, и

24 Унца Боја Се Менува Чаши 4 чаши, 4 Капаци и 4 Цевчиња / пакет.Кул Ретро Дизајн.Ја менува бојата кога се пол

★Уникатен глеѓ метал се справи со цвет дизајн ★Ова стакло чаши е совршен за на вашиот омилен чај, кафе,

Идеални да се користи во рачно изработени занаетчиски одлуки, кујна, сликарство, лабораториски, шминка

Овие Tablecraft 725 мерење чаши се состои од тешки нерѓосувачки челик да стојат тешки против постојано мерење

Ќе Добиете 100 Расположливиот Медицина Чаши Во Една Целосно Запечатена Пластична Ракав.Нашата медицина

Оваа хартиените чаши е nontoxic, издржливи и безбедни.Идеален за Роденден, излети, семејството reunions и секојд

Големина : 16 Oz.Дијаметар : 90 Mm.Боја : бела.Појавување на капакот : kekdl516 Единици продадени од страна на : слу

За отворено излети, декор, свадба оркестарот, лето забава, роденден, фотографија реквизити.Овие купот е

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Пакет од 8 хартија партија корист чаши која има течни до 9 и унци димензии на 3во дијаме

Персоналните со вашиот текст и слика.Логото и текст само може да се печатени во една боја.Направени од п

Пакет од 8 чаши.Секоја чаша мерки 9 оз.Малку страна на посетителите ќе одат банани кога ќе забележиш нивн

Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.ПРИЛАГОДЛИВ На Sippy Pal одговара на околу најголе

САМОСТОЈНА� Голи� ЕкоНапред� Хартија Конус Чаши Вода.Третирани бела хартија конус чаши вода.Третиран

【Храна Одделение Снек Сад】Сите делови на снек првенство се направени од мека храна одделение силиконс

【Обука Чаша со Sippy Spout & Брадавица Spout】Вклучува 2 тип на променливи spout и 1 отворено првенство со цевчиња,

Нашиот гурмански пуканки чинии се најдобрите материјали за домашни театри, carnivals, саеми, училиште, спорт

Ви благодариме за изборот на Партијата Essentials!.Од dinnerware, прибор за јадење и чаши за serveware, Табела ги опфаќа

Храна Одделение Материјал : Нашиот тренер првенство направени од меки силиконски BPA, основни поени, PV, phth

Детали за производот Производот Димензии : 19.5 x 15.6 x 15.3 инчи.Испорака Тежина : 18.5 фунти 1,000 смета chevron сладо

Please wait...