0
clear
  • Сензор, I2C Сериски Интерфејс Влажност Мерење, долгорочна Стабилност за Производот Интеграција Областа на Апликација(SHT20)
  • -20%
  • -20%
Сензор, I2C Сериски Интерфејс Влажност Мерење, долгорочна Стабилност за Производот Интеграција Областа на Апликација(SHT20)

Сензор, I2C Сериски Интерфејс Влажност Мерење, долгорочна Стабилност за Производот Интеграција Областа на Апликација(SHT20)

DEN 414.96

Достапност
Достапно за нарачка

Висока сигурност и долгорочна стабилност.Затворете комбинација на температура и влажност, погодно за мерење.Дигитален дизајн, резолуцијата може да биде до 14 делчиња.I2 C сериски интерфејс е лесно да се интегрираат.Внатрешна самоуправа-калибрација, не калибрација е потребно. 1. Дигитален дизајн, резолуцијата може да биде до 14 делчиња 2. Внатрешна самоуправа-калибрација, не калибрација потребни 3. Затворете комбинација на температура и влажност, погодно за мерење 4. Висока сигурност и долгорочна стабилност 5. I2 C сериски интерфејс е лесно да се интегрираат 6. Компактен производ структура за полето на примена и производ интеграција 7. Погоден за компјутер соба мониторинг, магацин, градилиштето, конкретни тест блок инспекција, земјоделски стаклена градина, цвет расадник, итн.

Спецификацијата

Condition:
100% Brand new
Item Type:
 Temperature Humidity Sensor
Model:
FS400-SHT20/21/25
Working Current:
Temperature Measurement Range:
-20℃ ~ 100℃
Humidity Measurement Range:
0~100%RH
Working Conditions:
- 40℃ ~ 120℃, 0 ~ 99% RH
Storage Conditions:
- 20℃ ~ 80℃, 0 ~ 95% RH
Housing Material:
Stainless steel, plastic
Line Length:
Approx. 150cm / 59.1in
Weight:
Approx. 115.8g / 4.1oz
Package Size:
Approx. 20 x 14 x 3.7cm / 7.9 x 5.5 x 1.5in
Optional Style:
SHT20, SHT21, SHT25
FS400-SHT2X Series :
Humidity Accuracy %RH :
Temperature Accuracy ℃ :
Voltage V :
SHT20 :
±0.3 :
SHT21 :
±0.3 :
SHT25 :
±1.8 :
±0.2 :
  :
Package List:
1 x FS400-S :

Со стоката дадена додека купуваат

Жив Боја на ДолгоТраен, Сите Временски услови Отворено Одделение Винил.Произведено во САД.Флексибилни

【Издржлив Материјал 15*22cm (11.8*14.2 во 5.9*8.7 во).Големите кеси може да се користи како простор за пелени, кости

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Производ димензии, заврши, ра

[ОБЈЕКТ ПРИМЕНА] : Ова е џек за слушалки замена за Xbox Една Елита контролер, ве молиме бидете сигурни дека

✔️Надградена верзија од Bao Feng ув5r : двоен излезна моќ, навистина се поголема моќ и ТД771 висок стекнат ант

Пакет Димензии : 7.0" (L) x 11.0" (W) x 13.0" (H).Пакет Количина : 1 Тип На Производ : Храна Услуга Снабдување.Земја На П

【Издржлив Материјал 15*22cm (11.8*14.2 во 5.9*8.7 во).Големите кеси може да се користи како простор за пелени, кости

Помине Уметност Впие Сад направени од мека пластика која е acetone отпорни.Професионални помине алатка за

Вкупна Должина : 12mm / 0.47"; Род Кол : 1.5 mm / 0.06"; Раководител Кол : 3мм / 0.12"; Пакет Содржина : 100pcs x Месинг Мали

Храна за Складирање : Фрижидер Организатор Кутии, Ефикасна употреба на Фрижидерот простор, ефективна кл

Вкупна Должина : 20mm / 0.79"; Род Кол : 2mm / 0.08"; Раководител Кол : 4mm / 0.16"; Пакет Содржина : 50pcs x Месинг Мали Нок

Пакет Листа : 1 x Двојно мрежа за складирање кутија 3 CLEAR ВИДЛИВОСТ & ТРАЈНОСТ Изградени од транспарентна

Ве молиме користете топлина пиштол или други алатки ако треба да го отстраните, не користење на бруталн

¡левити Thyristors Се Користи Главно За Отпор Товари (Електрични Филамент Блескаво Светилки, Итн.).Повеќето Si

Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење.Тема : ЗАШТИТА на ХРАНАТА ОД КОНДЕНЗАЦИЈА & MOISTUR

【Надгради HD Дисплеј】Големи димензии, обезбедување на 4 K HD висока резолуција на слики, светла збогатен

Please wait...