0
clear
  • Сензор, Компактна Структура Влажност Мерење, I2C Сериски Интерфејс за Полето на Примена на Производот Интеграција(SHT20)
  • -20%
  • -20%
Сензор, Компактна Структура Влажност Мерење, I2C Сериски Интерфејс за Полето на Примена на Производот Интеграција(SHT20)

Сензор, Компактна Структура Влажност Мерење, I2C Сериски Интерфејс за Полето на Примена на Производот Интеграција(SHT20)

DEN 414.96

Достапност
Достапно за нарачка

Дигитален дизајн, резолуцијата може да биде до 14 делчиња.Висока сигурност и долгорочна стабилност.Затворете комбинација на температура и влажност, погодно за мерење.Внатрешна самоуправа-калибрација, не калибрација е потребно.I2 C сериски интерфејс е лесно да се интегрираат. 1. Дигитален дизајн, резолуцијата може да биде до 14 делчиња 2. Внатрешна самоуправа-калибрација, не калибрација потребни 3. Затворете комбинација на температура и влажност, погодно за мерење 4. Висока сигурност и долгорочна стабилност 5. I2 C сериски интерфејс е лесно да се интегрираат 6. Компактен производ структура за полето на примена и производ интеграција 7. Погоден за компјутер соба мониторинг, магацин, градилиштето, конкретни тест блок инспекција, земјоделски стаклена градина, цвет расадник, итн.

Спецификацијата

Condition:
100% Brand new
Item Type:
 Temperature Humidity Sensor
Model:
FS400-SHT20/21/25
Working Current:
Temperature Measurement Range:
-20℃ ~ 100℃
Humidity Measurement Range:
0~100%RH
Working Conditions:
- 40℃ ~ 120℃, 0 ~ 99% RH
Storage Conditions:
- 20℃ ~ 80℃, 0 ~ 95% RH
Housing Material:
Stainless steel, plastic
Line Length:
Approx. 150cm / 59.1in
Weight:
Approx. 115.8g / 4.1oz
Package Size:
Approx. 20 x 14 x 3.7cm / 7.9 x 5.5 x 1.5in
Optional Style:
SHT20, SHT21, SHT25
FS400-SHT2X Series :
Humidity Accuracy %RH :
Temperature Accuracy ℃ :
Voltage V :
SHT20 :
±0.3 :
SHT21 :
±0.3 :
SHT25 :
±1.8 :
±0.2 :
  :
Package List:
1 x FS400-S :

Со стоката дадена додека купуваат

Храна за Складирање : Фрижидер Организатор Кутии, Ефикасна употреба на Фрижидерот простор, ефективна кл

Флеш се намали рутер малку со 1 / 4инчен топлина третира, челик, прекалени месо тело; двојно flute за брзо мин

Пакет Димензии : 7.0" (L) x 11.0" (W) x 13.0" (H).Пакет Количина : 1 Тип На Производ : Храна Услуга Снабдување.Земја На П

DVD ПЛЕЕР.На Крег Електроника DVD Плеер систем за домашно Кино, вклучува сè што ви треба : DVD ПЛЕЕР• Целосно

【Големина】1 / 2"13 Ореви.Тема Тип : Цврста (стандард).Светол Финиш.Количина : 20 Парчиња 【Материјал】Направ

Материјал : ПВЦ, Бакар.Интерфејс : USB C до USB 3.0 Актуелни : 3А.Компатибилност : за OculQuest1 / 2 Уживајте во PCVR Игри

Вкупна Должина : 20mm / 0.79"; Род Кол : 2mm / 0.08"; Раководител Кол : 4mm / 0.16"; Пакет Содржина : 50pcs x Месинг Мали Нок

Жив Боја на ДолгоТраен, Сите Временски услови Отворено Одделение Винил.Произведено во САД.Флексибилни

Ulta тенок кога укината, лесно се тоа каде и да одите! На зголемувачот со два дното на платите врз основа н

Компатибилен Уред : Nofeda Бендови Компатибилен со Fitbit Обратно 3 / Fitbit Смисла да се Види,Без уред вклучени.Дв

МОДЕРНИОТ СТИЛ : Полурамна планината карактеристики јасна faux кристал сенка и бела завршница.Со својот з

☆☆☆Лесна Инсталација / Отстранување:Лесно & лесен за употреба, без алатка потребни за инсталација.5 ин

Виножито број 1 Роденденска Торта Свеќа за Бебето.Одлична партија додаток.Број Свеќи,број 09 или комбина

Жив Боја на ДолгоТраен, Сите Временски услови Отворено Одделение Винил.Произведено во САД.Официјално Л

Идеален Заковки За Кожа И Совршено Како Panel Сврзувачки Елементи 100 ПАКЕТ #832 X 1 / 4" Пост 3 / 16" Навој.Материја

Врски безбедно околу телото (не necks!).Екопријателски мека и водоотпорен материјал.Дамка отпорни, отпорни

Добра отпорност на корозија, долг работен век.Точни забот на теренот, без тенденција за време на работа,

Ве молиме користете топлина пиштол или други алатки ако треба да го отстраните, не користење на бруталн

За Бренд : Amesun е регистриран бренд во НАС,конкурентна цена со прилично добар квалитет.Ние нудиме сите ви

Прецизни позадина забрана на се движи до 2500 mm.Се имуни на амбиентална светлина и crosstalk од друга фотоелек

Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење.Тема : ЗАШТИТА на ХРАНАТА ОД КОНДЕНЗАЦИЈА & MOISTUR

Ние ги користиме премиум вистинска кожа и FSC Заверена Хартија; кој треба да биде одобрен од страна на Шум

Please wait...