0
clear
  • STELLE Деца/Девојки Симпатична Туту Фустан Балет Леотар за Танц
  • -20%
  • -20%
STELLE Деца/Девојки Симпатична Туту Фустан Балет Леотар за Танц

STELLE Деца/Девојки Симпатична Туту Фустан Балет Леотар за Танц

DEN 359.76

Достапност
Достапно за нарачка

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 95% Памук, 5% Spandex.Супер симпатична туту фустан леотар со три-слој мека предиво туту здолниште/Совршен за било прилики.Ние користиме високо квалитетни памук за bodice дел, кој е помек и посилна од заеднички памук.Тие обезбедуваат помек се чувствуваат и се повеќе отпорни на миење.Големина на табела : Големина XXS (Возраст : 2t), Големина XS (Возраст : 3t), Големина S (Возраст : 4t), Големина M(Возраст : 5-6t), Големина L(Возраст : 7-8t); Големината на табелата се препорачува врз основа на нашите мерења и минатото на клиентите коментарите.Ние се користи високо квалитетен материјал за bodice дел, кој му дава фустан повеќе мекост, повисоки glossiness, и подобро се носат и измијте отпор.Избори за две различни Стил : Нашата оригиналната верзија е 3/4 ракав, и додадовме ракави верзија на овој оглас за потоплите времето избор!. * STELLE, се изговара како /ˈstɛlə/, е алтернативна правописот на Estelle (Стариот француски, латински).И името Stelle значи "ѕвезда". * STELLE е НИ бренд.Компанијата е со седиште во прекрасниот Сан Франциско Заливот Област. * Сосема е основана од страна на мајка на три убави девојки.Во коренот на компанијата е мајка кој сака танцување и уметноста, и сакаше повеќе од производите таа е користење на нејзиниот малите деца. * Нашиот начин : Исклучителен квалитет.Ние партнер со најдобрите, етички фабрики низ светот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Полиестер.Се повлече На затворање.�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Се повлече На затворање.Мека водат тк�

Ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт .Лабава и flowy и не премногу clingy или се види преку.5" Должин

Материјал : Полиестер.Сите бои беа лесно да се облекуваат.2" Должина : 140cm / 55.9" Должина : 136cm / 53.Убави,модерн

Машина За Миење.Сезона : Есен, Повод : Случајни,Daliy.Материјал : Чипка.Шаблон Тип : Patchword.Collor : OВратот.Стил : С

95% Памук, 5% Spandex.Супер симпатична туту фустан леотар со трислој мека предиво туту здолниште / Совршен за б

Се повлече На затворање.Мека водат ткаенина, што го прави идеален за танц пракса.Без ракави, голи lycra пол�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 95% Полиестер, 5% Elastane.Увезени.Машина За

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 95% Полиестер, 5% Elastane.Увезени.Машина За

Топло советОваа колонијална фустан има патент на грбот и нема еластичност.Материјал : Школка : 65%Viscose+35%П�

Машина За Миење ✔️За Конкуренција s професионален дизајн тим со богато искуство и страст за вршење на н

10" Панталона Должина : 34cm / 13.78" Хип : 111cm / 43.Произведено во САД или Увезуваат.58" Големина : L Половината : 79cm /

Исто така се идеални за да се носат на матурска партија, саем, коктел, церемонијата, банкет, ноќта на Вешт

100% Полиестер.Се повлече На затворање.Чипка дополнителните кратко sleeve танц костим.Пакување : само фустан

Bodice : 58% Најлон, 40% Полиестер, 2% Spandex; Здолниште Надеж : 100% Полиестер.Увезени.Патент затворање.Рака Мие Само

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 95% Полиестер, 5% Elastane.Увезени.Машина За

❤Прилики : Чисто и едноставен стил ❤Gillberry продавница❤ ❤Добредојдовте на нашиот Gillberry продавница.9" Дол�

39" Хип : 103cm / 40.13" Панталона Должина : 33cm / 12.Клеча Доказ, 4 ПатСе Водат, Buttery Мека, Пот Wicking, Дише Целосна Должи

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Bodice : 58% Најлон, 40% Полиестер, 2% Spandex; Здо

5" / 86cm; Половината : 26.Невидливи патент во задниот;.S : Биста : 32.L : Биста : 35.УДОБНО МАТЕРИЈАЛ Изработени од

Сет Вклучуваат : 1x Жените Танц Фустан.Жените возрасни ракави леотар танц фустан, добра еластичен матери�

Please wait...