0
clear
  • AmScope 7X-90X LED Trinocular Зум Стерео Микроскоп со 14MP USB3 Камера
  • -20%
  • -20%
AmScope 7X-90X LED Trinocular Зум Стерео Микроскоп со 14MP USB3 Камера

AmScope 7X-90X LED Trinocular Зум Стерео Микроскоп со 14MP USB3 Камера

DEN 22727.76

Достапност
Достапно за нарачка

Независна претходно.Овој микроскоп доаѓа со СУПЕР widefield оптика и разноврсна LED осветлување систем кој обезбедува и инцидент (врв) кул осветлување и се пренесува (дното) кул осветлување.Тоа е соодветна за образовни цели во болници и училишта.Овој опсег доаѓа сосема нов во фабрика запечатена кутија.Тоа може да се користи во биологијата, шумарство, археологија, и земјоделство.Врвот и дното LED светла w/ посебна нежните.Вклучени Windows софтвер нуди слика-развој и мерење алатки, како и напредни compositing карактеристики како што се слика-крои и продолжи-длабочината на-на-фокус.0 дигитални камерата прави фотографии и видео, и ви овозможува да видите live stream на вашиот КОМПЈУТЕР.Со софтверот е достапен за Windows, Mac и Linux, тоа е мулти-платформски слики решение.Првиот се користи за набљудување на три-димензионални објекти, а вториот за инспекција на објектите, што им овозможи на светлината да се добие преку нив.Еден 14 MP USB3.Овој микроскоп нуди висока резолуција и добра длабочина во широко поле на гледање.Тоа е совршен за испитување на инсекти, растенија, или речиси секоја три димензионални температура-чувствителни објекти. 1-1/4" Супер widefield на гледање и 4" работа на далечина.Дизајнирано за да се задоволат барањата на модерниот микроскопија се апликациите што се температура-чувствителни, како dissecting живеат на ткива или набљудување на живи суштества, овој опсег надминува сите очекувања.0 Дигитална Камера со Софтвер и Возачот.Ова е прва класа 7 X-90 X trinocular стерео зум микроскоп со LED кул осветлување систем и 14 MP боја дигитална камера.Тоа ги вклучува сите повеќето одлични карактеристики на висок квалитет на лабораторијата инструмент.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Голема вредност : вклучува медиуми sifter и 5lbs од нерѓосувачки челик превртување на медиумите.Голем капаци

Количка за да зачувате простор ★★★★★Декоративни★★★★★ 1.Повеќенаменски : Здрав кошница има доволно

1.Имаме строги барања за дизајн на производот и се исто така одговорни за вашата доверба 2.Рабовите се из

Тема поправка комплет за М13 x 1.5 дупки.Се препорачува од страна на водечките автомобилски производители.

Дренажа Начини : Доаѓа со 3 видови на дренажа начини за да изберете од, вклучувајќи ги и прирачник, дифере

Ќе Купување 1 Buc Ослободување Имајќи 8301103 2.166" ID Компатибилен Со John Deere 4500, 4510, 4600, 4610 100% сосема нов и висок к

Или подарок на вашето семејство или пријател, роднина или дечко девојка, или за себе, објектот треба да б

Рекорд и да управуваат со еден сензор IP камери до 5 MP (2592x1920), со 80 Mbps максимална продуктивност (што е еднак

До 12 MP 16 IP Камера Влезови, 160 Mbps пропусен Опсег.H.265+ / H 265 / H 264+ / H 264 / MPEG4 Компресија.HDMI Видео Излез До 4 K (3840 x 21

【Висока безбедност】хоризонтална лента е направен од челик со мултиточка поддршка, која може да издржи

100% Памук.ИЗБРАНИ ГОЛЕМИНИ : Сет од 3 вклучува сива жица кошници со црна ќе биде во можност да се модерно о

Обезбедува удобен pickup и задржување на хексадецимален сврзувачки елементи.Lobular дизајн дискови заедно ст

Нарачана Седиште Опфаќа Совршено Се Вклопуваат Гаранција.Домашни МИЛЕНИЦИ Идеален за домашни милениц

3" FHD (1920 x 1080) IPS 144 Hz Refresh Стапка, Comfy View Тенки Рамки на Екранот напојува од страна на NVIDIA Ge Force RTX 3050 Ti со 4 GB GDDR6

Димензии : 19.Модерен печатење : Постојат различни добар изглед за печатење на површината на кошница.Свит

Флип отворени врати : притисни на Шепа Патрола значка на задната страна на Skye е хеликоптер да флип отвор

Светот Широк Влезниот Напон 100240 VAC 50 / 60 Hz OVP, OCP, SCP Заштита (OVP : во Текот Напон излез Заштита.OCP : во Текот Те

ВремеSert M10x1.5 поправка комплет со должина од 14mm insert / tapguide p / n 1015 N.Комплет вклучува Вежба, counterbore, допрете ,

Енергетски ефикасна, високопридвижуван светла.Килибар LED светилки кои може да се монтира на секаде.Лесн

Престане да се грижиш и да се ужива на отворено!.Одличен за изградба, тешка индустрија употреба, или како

【Прилагодливи】за Да ја прилагодите јасноста на боите и боја температура од ротирачко копче...

Please wait...