0
clear
  • Noch Бали Сено - Heuballen - 18 компјутери ХО 07460
  • -20%
  • -20%
Noch Бали Сено - Heuballen - 18 компјутери ХО 07460

Noch Бали Сено - Heuballen - 18 компјутери ХО 07460

DEN 463.44

Достапност
Достапно за нарачка

Бали сено се кружни или правоаголна бали на притисок сено.За време на жетвата време може да се види огромна бали сено на полиња.Сега можете да добиете овие бали сено и за декорација на вашиот модел пејзаж.На Бали Сено се идеални да се користи заедно со Natur+ Cornfield од NOCH (уп. 07421).Еден сено бејл е appoximately 1.5 cm долга и има дијаметар од 1 cm.Висока е трева, мешунките, или други тревни растенија кои се сече, сушени, и се чуваат за употреба како добиточна сточна храна, особено за пасење на животните како што се : говеда, коњи, кози и овци.Висока е, исто така, банката на федерални резерви да помали животни како зајаци и гвинеја свињи.Свињи може да биде доста висока, но тие не се вари тоа како ефикасно како целосно тревојади животни.Сено може да се користи како сточна храна од животинско кога или каде што не е доволно пасиште или rangeland за што да се хранат животно, кога пасење е недостапен поради временските услови (како што се во текот на зимата) или кога бујна пасиште, само по себе е премногу богат за здравјето на животните.Тоа е, исто така, банката на федерални резерви во текот на времињата кога некое животно е во можност за пристап до пасиштата, како на пример кога животните се чуваат во стабилна или на штала.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

♛ Големина : 15 (L) x 11 (W) x 9.5 (H) инч ♛ Високо Квалитетен Материјал : надвор на чување на кошница е направен од

Компатибилен со i Phone SE (2020 верзија САМО) & i Phone 7 / 8 (НЕ се КОМПАТИБИЛНИ СО ПЛУС МОДЕЛИ).Мека внатрешна slipcover

Спецификации : .LED Светилки : 64 компјутери.Облик : Ring Light : Топло и Ладно Light Outer Дијаметар : 15.5 cm Inside Дијамета

МатеријалНаправен од висок квалитет на јаглероден челик.ID : 1 / 2", OD : 1", Ширина : 7 / 16", Завртки Сет : 1 / 420×1 / 4

Тема поправка комплет за М13 x 1.5 дупки.Се препорачува од страна на водечките автомобилски производители.

Рекорд и да управуваат со еден сензор IP камери до 5 MP (2592x1920), со 80 Mbps максимална продуктивност (што е еднак

ВремеSert M10x1.5 поправка комплет со должина од 14mm insert / tapguide p / n 1015 N.Комплет вклучува Вежба, counterbore, допрете ,

Оваа Заверена Обновена производот е тестиран и сертифициран да се погледне и да работат како нови.На refur

Голема вредност : вклучува медиуми sifter и 5lbs од нерѓосувачки челик превртување на медиумите.Голем капаци

24 Џебови Чевли Организатор Детали : Материјал : Неплетени Ткаенини Еден Пакет Тежина : 0.Не плаќаат ценит�

Или подарок на вашето семејство или пријател, роднина или дечко девојка, или за себе, објектот треба да б

Компатибилен со i Phone SE (2020 верзија САМО) & i Phone 7 / 8 (НЕ се КОМПАТИБИЛНИ СО ПЛУС МОДЕЛИ).Мека внатрешна slipcover

Ќе Купување 1 Buc Ослободување Имајќи 8301103 2.166" ID Компатибилен Со Massey Фергусон 3425, 3435, 3445, 3455 100% сосема нов и �

【Висока безбедност】хоризонтална лента е направен од челик со мултиточка поддршка, која може да издржи

Answer : ___________________________ NOTE : Однесуваат ПРИРАЧНИК за Помош.Поддржува безжична музика стриминг преку нови Blue

Дренажа Начини : Доаѓа со 3 видови на дренажа начини за да изберете од, вклучувајќи ги и прирачник, дифере

Големина : Pillcase : 7.0 см (2,7 инчи) дијаметар x 1.2 см(0.5 инчи) висина; Слика : 5.8 cm дијаметар.Класификација : Pillcase,

План започнува на датумот на купувањето.Производ штетите од несреќи, дамки, rips, и солзи се покриени од ед

100% Памук.ИЗБРАНИ ГОЛЕМИНИ : Сет од 3 вклучува сива жица кошници со црна ќе биде во можност да се модерно о�

Please wait...