0
clear
  • SprintBooster SBCH1012S Plug-N-Игра Перформанси Надградба Моќ Конвертор
  • -20%
  • -20%
SprintBooster SBCH1012S Plug-N-Игра Перформанси Надградба Моќ Конвертор

SprintBooster SBCH1012S Plug-N-Игра Перформанси Надградба Моќ Конвертор

DEN 7117.20

Достапност
Достапно за нарачка

Многу модерни возила се користат електронски контролен и повеќе возила се случува на тој начин, особено перформанси и спортски автомобили.Овој уред е конструиран за да се подобри забрзување на drive by-wire автомобили со континуирано мерење и претворање на дигитален сигнал обезбедување на ECM (Електронска Контрола Модул) со нови и изменети сигнал.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Во конвенционалните гас системи, педалот за гас на возилото е поврзан на гас од страна на кабел.Специјално дизајнирани за да го подобрат забрзување во голем број на популарни платформи, на Спринт Бустер е резервни електронски модул, кој приклучоци е помеѓу педалот за гас на возилото и на моторот со контролна единица (ЕКИ) во возилата опремени со електронски контролен.Перформанси во секунди.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Време на одговор е драматично се подобрија.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон.Повеќе за задоволување на возачко искуство.Полесно ќе почне на ридови.Спринт Бустер подобрува одговор, се зголемува педалата за внесување чувствителност и испорачува повеќе импресивен исклучите линија перформанси.Работи како педалата чувствителност, стабилност, контрола и системи за контрола на влечење може да се разликуваат за различни возила и исто така, може да доведе до поголеми заостануваат во пригушување одговор и забрзување кога неговата go-време.Преносливи со подароци.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Во електронски контролен системи, педалот за гас на возилото е поврзан со сензор кој го испраќа сигнал до ЕКИ, кој работи на гас.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Име на производ : Префрлување Напојување;Влез : 100120 V AC 0.35 А, 200240 V AC 0.17 50 / 60 Hz.Излез : 12 V DC 1.25 A;Моќност : 15 W.Ма�

Во текот тековната заштита18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе прекинете полнењето кога тековната над 26 A(AMP) и ќе �

На универзална интерфејс, поддршка на голем број на електрични приклучоци.Едноставна контролна табла, �

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Во текот тековната заштита18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе прекинете полнењето кога тековната над 66 A(AMP) и ќе �

Апликации : .Батеријата напојува опрема.Безжичен Модул,NRF24 L01 CC1101 CC2500 итн.MCU Развој Одбор,AVR СЛИК FPGA / CPLD STM32

Работи во повеќе од 150 земји, вклучувајќи ЕУ / AU / велика БРИТАНИЈА / САД / CN / ЈП / HK.Се конвертира штек

Литиумјон, нискохалоген централизирана; Резерви извор на енергија за HPE NVDIMMS; Поддршка на повеќе уреди.Н�

Универзални AC влез 90~305 VAC.Висока ефикасност до 96%.Fanless дизајн, ладење страна на слободен воздух конвекциј

Перформанси во секунди.Во електронски контролен системи, педалот за гас на возилото е поврзан со сензор

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Дизајниран за да започнете и да ја стартувате 25 HP мотор или CNC / Resistive / Индуктивен носивост до 60 засилувач

Стандарден Приклучок, Прирачник, 3Годишно Производителот е Ограничена Гаранција.Фрекфенција : 50 HZ / 60 HZ.

Поддршка за влез обратна поларитетот заштита и ТЕЛЕВИЗОРИ во текот напон заштита.Поддршка за излез во т

Универзални AC влез 90~305 VAC.Висока ефикасност до 96%.Fanless дизајн, ладење страна на слободен воздух конвекциј

Широк апликации, може да се примени алат, Electrics & Домаќинство Апарат, Индустриски Equipemnt, на пример Електри

2 V акумулатори, никел водород батерии, 3 Вградена литиум батерија заштита IC, прекуструјна, overvoltage, undervoltage

Најдобро за : 25 HP голема инерција / триење товари како што Пумпи, Вентилатори, Компресори, Компресори, Пра

Please wait...