0
clear
  • SFF Електроника Калкулатор Испитување Научни Електроника Рачни Десктоп Калкулатор Graphing Calculator со Студентски Софтвер за Студентите (Боја : Сина)
  • -20%
  • -20%
SFF Електроника Калкулатор Испитување Научни Електроника Рачни Десктоп Калкулатор Graphing Calculator со Студентски Софтвер за Студентите (Боја : Сина)

SFF Електроника Калкулатор Испитување Научни Електроника Рачни Десктоп Калкулатор Graphing Calculator со Студентски

DEN 584.88

Достапност
Достапно за нарачка

Го поздравуваме вашиот споделување и повратни информации, така што ние може да ви обезбеди со подобри производи и услуги.Ако најдете било какви проблеми со нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил за да го решат проблемот.Разумен конфигурација и удобен операција.2" дијагонала)Резолуција : 125 DPIl; 16-битни color USB кабелот, боја на екранот, батерија, прикажување на USB кабелот, боја на екранот, батерија, прикажување на сликата, компјутерски софтвер includedblue : Испит : САБ*, АП*, PSAT/NMSQT*, IBo ACT*, Б"за Складирање : 90+MB простор за складирање/64 MB работи memory Size : 320x240 пиксели (3.Бидејќи центарот на вниманието и различни луѓе имаат различни сфаќања за боја, може да биде одредена боја, но во разумни граници, ве молиме бирајте внимателно.Тенок Дизајн и лесен со лесно touchpad за навигација.Ако ви треба други стилови, ве молиме контактирајте ме, нашата продавница има различни стилови и бои, можете да проверите на мојот продавница.Црна : Испит : САБ*, АП*, PSAT/NMSQT*, складирање : 90+MB простор за складирање/64 MB работи memory Size : 320x240 пиксели (3.2" дијагонала)Резолуција : 125 DPl; 16-битна боја USB кабелот, боја на екранот, батерија, прикажување на USB кабелот, боја на екранот, батерија, слика, вклучувајќи компјутерски софтвер, компјутерски алгебра систем(CAS) функција, се оневозможи КУД, de Solve guide Prompt : времето за Испорака е 15-25 дена.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Поради разновидноста на производот избори, ве молиме потврдете го на големина и боја Ве молиме проверет

Обезбедување на квалитет, бесплатна гаранција за 2 години(содржи Само на соодветните боја на калкулато

Симпатична и едноставен калкулатор можеби ќе го привлече вниманието на многу луѓе.Најдобри еднорози по

АБС материјал.Големина x 6.5 4.1 x0.27 Во.Лесен и пренослив : тоа не заземаат многу биро простор, но тоа е довол�

14.5×3.5×18.5 cm.Стационарни кои можат да бидат среќни само со тоа што во неа.Тоа ќе биде пријатно да притиснет

Практична настава : EverplЕлектронски Десктоп Калкулатор е општа намена десктоп апликации, 12 цифри го прав

# Смола копчето : изработени од АБС смола материјал, со голема сила, добра цврстина, трајни и носатотпорн�

Ве молиме да земете во реалниот како стандард.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект Од Типот : К

Овој калкулатор може да се направи вашиот пресметки полесно, да се забрза дигитална обработка, и да го п�

Apeach / Рајан 12Цифрениот Код.Управувани од страна на Соларна Енергија ИЛИ AG10 Батеријата.Силиконски grippy п�

【Погодно за Полнење】калкулатор поддржува да биде обвинет од страна соларни или резервната батерија, м

Се продаваат како 1 Секој.Dual соларни / батеријапогон за сите услови на осветлување.Голем 15 mm цифра големи

Големина : 8.5 cm x 5.5 cm х 0.3 цм / x 3.35 2.13 x 0.12 (Прибл.).Материјал : Пластика.Ние ги почитуваме и да се негува секој

➤ Ние веруваме дека можеме да ги задоволат вашите потреби со висок квалитет на производите, Ако најдете

На копчињата се направени од гума материјал и да се чувствуваат удобно.Страната е круг и да не ги повред�

[ГОЛЕМ ОДЗИВ КОПЧИЊА] Нејзината пространа копчето големина гарантира дека вашите прсти се многу помалк

На ракаизвит калкулаторот ја користи опрема движењето да заврши пресметки.Во средината на предниот дел

2 инчен Тежина : Околу.Удобен за Носење : Keychain дизајн е лесен, може да се користи во џебови и чанти, во секо�

Please wait...