0
clear
  • Teerwere Abacus за Деца Креативни Деца Дрвени Abacus Играчки Мали Калкулатор Образовни Децата Пресметување Монистра Рано Учење Играчки (Боја : Шарени, Големина : Една Големин
  • -20%
  • -20%
Teerwere Abacus за Деца Креативни Деца Дрвени Abacus Играчки Мали Калкулатор Образовни Децата Пресметување Монистра Рано Учење Играчки (Боја : Шарени, Големина : Една Големин

Teerwere Abacus за Деца Креативни Деца Дрвени Abacus Играчки Мали Калкулатор Образовни Децата Пресметување Монистра

DEN 252.00

Достапност
Достапно за нарачка

Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Користење на abacus за деца' математика е одличен начин да ги учат како да се избројат, изедначува и пресметка ментално.

Спецификацијата

Material:
Wood
Color:
Colorful
Size:
26×22cm
Package Contents:
1 × Abacus :
Only the above package content, other products are not included. :
Note:
Light shooting and different displays may cause the color of the item in the picture a little different from the real thing. :
The measurement allowed error is +/- 1-3cm. :
【TOYS GROW YOUR CHILD’S MIND】The concept of grasping and moving the beads will foster a more visual and sensory relationship with numbers and counting. Promotes counting and math skills at an early age, Join hands to help prepare kids with early math skills for academic success. :

Со стоката дадена додека купуваат

Ви благодариме! 100% сосема нов и висок квалитет На abacисто така, повика на пребројување на гласовите рамка

На AbacДрвени Играчки е традиционален abacдрвени мушка пребројување на рамка,Како млади родители, Ние konw за

1 Нека деца победи на почеток, дигитални расудување, сеопфатен развој и зајакнување на логиката на разми

Со дрвена рамка, може да оркестарот деца дома пријателски.Професионална сигурност во класична форма.Ма�

Оваа дрвени"калкулатор"помага учат математика вештини, patterning и боја признавање,Скратена настава повеќе

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

13 Прачки 5 Beasd Гроздобер Кинески Пластични Мушка Аритметички AbacКалкулатор Број Пребројување Алатка Обр�

Материјал : Дрво.Гроздобер Кинески Дрвени Мушка 5 Прачки Аритметички Abacсо Кутија за Деца, Возрасни Подар

Please wait...