0
clear
  • WYFC Ostomy Colostomy Торба Parastomal Отворање Еластичен Инконтиненција Производи Ostomy Појас Drainable Colostomy Торбичка Leostomy Stoma Кеси 907 (Боја : Виолетова, Големина : S)
  • -20%
  • -20%
WYFC Ostomy Colostomy Торба Parastomal Отворање Еластичен Инконтиненција Производи Ostomy Појас Drainable Colostomy Торбичка Leostomy Stoma Кеси 907 (Боја : Виолетова, Големина : S)

WYFC Ostomy Colostomy Торба Parastomal Отворање Еластичен Инконтиненција Производи Ostomy Појас Drainable Colostomy

DEN 1682.40

Достапност
Достапно за нарачка

OSTOMY ХЕРНИЈА ПОЈАС - Воздух-порозни и направен од целосна еластична &retractablefabric кој е издржлив и лошиот да се деформира.НАМЕНЕТ ЗА Пациенти со stoma проблеми.МИРИС ОТПОРНИ - На stoma торба е запечатена на појас кој е лесно дренажа и ефикасни за мирис отпорни.Отворен на крајот на чантата кога давање на столче, се направи на крајот од торбата цел на писоар,а потоа измијте крајот на торбата, како на сликата,се направи на крајот на кесата без проблеми,можат да повторна употреба.40 инчи/85-95cm.34 инчи/95-105cm.Според вистински производ во боја●Ако наидат.МИРИС ОТПОРНИ - На stoma торба е запечатена на појас кој е лесно дренажа и ефикасни за мирис отпорни.За Drainable Bag1.OSTOMY ХЕРНИЈА ПОЈАС - Воздух-порозни и направен од целосна еластична &retractablefabric кој е издржлив и лошиот да се деформира.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

На запечатување барови се лесно buckled, на кеси за истекување корисни.Пренослив, Практично, и fordable.Многу ле

* Идеален за употреба во кревет, стол или количка Вклучуваат : 1Силикони шуплина, 1долна облека, 1урина кат

► INGUINAL ПОЈАС : Помага во намалување на overwork, да обезбеди поддршка на стомакот, ублажување на стомачни бо

Вистински Производ Може Да Се Разликува.Видете Спецификации на Производот за подетални информации.Про

Coloplast Корп Coloplast.Sen Sura Mio карактеристики еластична бариера дизајнирана за да обезбеди сигурна и удобно се

Овие стеги се изработени од високо квалитетен материјал, здрав и практични за долго време се користи.Ов

Доволно количини на практични запечатување клипови, и може да ги задоволи секојдневните потреби.Иако д

* Големина Избор Препораки : S : Применливи за половината 1.62.5 ft; M : Применливи за половината 2.12.7 ft; L : Приме

Premier 1 Парче Drainable Торбичка со CutдаСобере Рамен Flextend Бариера на Кожата, Еден Двострано Comfort Wear Панел, Менге

пластика.Овие ostomy торба запечатување кеси се лесни за употреба, и може да помогне да се утврдат drainable тор

Cutдасобере, до 21 / 8 Инчи.Филтрирани Colostomy Торбичка Премиер ЕденПарче Систем 12 Инчен Должина 5 / 8 да 21 / 8 Инч

Широк еластична бенд се користи, еластичноста е многу добро, Ова пишам носителот панталони не е лесно да

Please wait...