0
clear
  • Adenna Винил во Прав за Слободни Испитување Ракавици (VPF236)
  • -20%
  • -20%
Adenna Винил во Прав за Слободни Испитување Ракавици (VPF236)

Adenna Винил во Прав за Слободни Испитување Ракавици (VPF236)

DEN 544.80

Достапност
Достапно за нарачка

100% гума латекс слободни елиминирање на ризикот од развој на латекс протеини се поврзани со алергии.Формулирани од специјален синтетички компонента и мека ПВЦ материјал.Мека како премија кожа и удобно се вклопуваат и удобно да ги рацете.Латекс слободни, прав слободни и економично решение за рака заштита. 235 mm во должина и имаат просечна дебелина на прст 3.9 мили.Овие винил во прав за слободни испит ракавици се меки како премија од кожа и се погодни за било буџет.Добри се погодни за секојдневна употреба во многу сегменти на здравството, како што се домашна нега, старечки домови, долгорочна нега и ветеринарство, дневни, итн.Предупредување : Овој производ може да ве изложи на хемикалии кој е [се] познати на Државата Калифорнија да предизвикаат рак и вродени малформации или други репродуктивни штета.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Микрофибер.Прашина Авто Атракција Evrid Wear Прашина Ракавици може автоматски да се привлечат прашина тие

5инчендолго за да се покријат околу ракави за дополнителна заштита.КОНТРОЛА на косата стилисти, боја, ко

Памук, Полиестер.Се повлече На затворање.Рака Мие Само.Основни зима додатоци : погодна за внатрешна и ак

18", Чувствувате Намали, Пункција и Отпорност на Триење 22 мили, Надворешни Chlorinated, Внатрешни Chlorinated.Силико

Овој Производ е Еволуција Делукс 6161 Целосна Гребенот Рударство Тешко Шапка.Вклучува Ламба Заградата Др

Увезени.Чувајте ги Вашите Раце се Чисти : Нашата ракавици нудат голем целосна бариера заштита за чистењ

LYCRA ТКАЕНИНА НАДВОРЕШНИОТ прави здрав и удобен.Тие се спротивстави дели под тешки пондерирана притисок.

Нитрилна 4 Мили.Увезени.ВИСОКОКВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ : Нитрилна обезбедува подобра еластичност.Оние рак

Направен Од Дебела Винил, Овие Ракавици Се Одличен Начин Да Се Задржи На Вашиот Персонал Во Согласност С

Дише и лесен, овој момчиња PJ Маски, ракавици се одличен прилог на својата зимска гардероба.Супер меки и т

Не содржи никакви гума или латекс и не е иритирачки.На ракавици дојде во удобен 100count фармацевт кутија.Уд

Храна Првично Ракавици,Една голема големина одговара на сите.Боја : Јасно бели.Дебела Поли ЈП Ракавици.25

Мастила Автоматски исчезнува исчезнува по пишувате за некој период на време.Пишувањето е мазна и мазна,

НАПРАВЕНИ ЗА ДЕЦАТА : да ги задржат своите мали прсти топло и toasty дури во средината на зимата со најтопол

Висок квалитет на гумени ракавици за јадење за перење.Достапен во големини S : 31cm / M : 35cm / L : 38cm / XL : 42cm.Н

Се повлече На затворање.Машина За Миење.Ракавици за комунални услуги : во ракавици може да ги покрие ваш

【 Уникатен Дизајн 】5 Прста Различни зголеми и Ребрести дизајн, зачин до вашиот ноќен живот 【 Високо Ква

Брзо ослободување кука за мува риболов прилози, копчиња, I D картички, лични предмети.Добро за безбедност

Дизни Кујна Тешки Латекс Ракавици За Чистење.Се користи во Различни Ситуации Чистење – Поради нивната

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.НАПРАВЕНИ ЗА ДЕЦАТА : да ги задржат св

ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН : Шупливи назад дизајн, дојде со дише решетката ткаенина, да се подобри вентилацијата

Материјал : Природна Гума Латекс.Достапни големини : Xsmall (Мал) – XLarge.Боја : Црна, camouflages дамки.Нестерилни з

◎Добредојдени сите да ги купуваат производите на мојата продавница, кои се достапни и убава! ◎Висок Кв

Дизни Нуди Премиум Облека по Пристапни Цени, бидејќи ние вредност, секој клиент кои посети нашата оглас

Прилагодливи затворање.ЗАШТИТАОвие прав винил ракавици обезбеди силна бариера од бактерии, хемикалии,

100 Ракавици по фармацевт кутија 10 кутии по случај.Шенон, исто така, доаѓа во правслободен винил, развиена

СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ Со различни големини да се избере оваа ракавица, овие ракавици нудат простор за

ВИСОК ЧИСТИ ЕФИКАСНОСТ бришење прашина бришење Прашина Ракавици може ефикасно се апсорбираат малите п

Супер Контрола : дланка страна е наредени со сложена силикони моделот кој има тесна, не се лизга зафат.Не

Please wait...