0
clear
  • KeeYees L298N Моторни Диск Контролер Одбор Stepper Моторна Контрола Модул Двојна H-Мост со DC Мотор и Паметни Тркало на Автомобилот е Компатибилен со Arduino
  • -20%
  • -20%
KeeYees L298N Моторни Диск Контролер Одбор Stepper Моторна Контрола Модул Двојна H-Мост со DC Мотор и Паметни Тркало на Автомобилот е Компатибилен со Arduino

KeeYees L298N Моторни Диск Контролер Одбор Stepper Моторна Контрола Модул Двојна H-Мост со DC Мотор и Паметни Тркало

DEN 455.76

Достапност
Достапно за нарачка

За да се избегне оштетување на напон стабилизирање на чип на Мотор Модул, ве молиме да користите надворешна 5 V логика снабдување кога се користи повеќе од 12 V возење напон.DC Мотор Оперативен Напон : 3 V ~ 6 V DC Намалување размер : 1 : 48 Кога напонот е 6 V : Не-оптоварување тековната : ≤200m A Не-оптоварување на ветер : 200±10%вртежи во минута Кога напонот 3 V : Не-оптоварување тековната : ≤150m A Не-оптоварување на ветер : 90±10%вртежи во минута Производ Листата : 4 х Smart Тркало на Автомобилот 4 x DC Мотор 2 x L298 N Моторни Диск Контролер Одбор 20 x 20 CM Jumer Жица женски женски 20 x 20 CM Jumer Жица Машки да Машки 20 x 20 CM Jumer Жица Машки да се Женски Kee Yees : Најдобар избор во разни Електронски Модули и Компоненти, DIY Делови и Алатки за поддршка на својата работа и дизајн предизвици од Дома, на Училиште за да Индустриски апликации!.Спецификација : Мотор Модул Оперативен режим : H-мост возачот (двојна) Чип : L298 N Логика напон : 5 V Логика тековната 0m A-36m A Вози напон : 5 V-35 V Вози струја : 2 A (MAX еден мост) Максимална моќност : 25 W Димензии : 43x43x27mm Забелешка : Општа Примена : Кога возачот е 7 V-12 V (Означени како 12 V Влез), можете да го користите on-board 5 V логика снабдување.Тоа не доаѓа само со 4pcs тркала и мотори, но, исто така, 2 парчиња мотор модули и 60pcs скокач жици, кои се многу корисни додатоци за вашиот проект.Ова е добар делови комплет за Arduino и малина пи врз основа РК автомобил проект.При користење на on-board 5 V напојување, не влезен напон на интерфејс 5 V Текст, но тоа може да ги привлече 5 V напон за надворешна употреба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ASH81 MК Carteм.ASH81 MК Видови mémoire de pris en задолжен : DDR3SDRAM, Mémoire de type fentes : DIMM, Canaux mémoire de : Dual.Famille де processeur : Intel, Process

Земја на Производство : КИНА; Материјал : PCB.Net Тежина : 13g; Пакет Содржина : 1 x Моќ Конвертор.Модел : XL6009(CN6009);

Поддржува до 128 GB dual channel DDR4SDRAM.ATX форма фактор.Портови : 1 x USB3.2 Генералот 2 ТипА, 1 x USB3.2 Генералот 2 ТипВ, 1 x Е�

32 GB Двојна DDR4SDRAM.Микро ATX форма фактор.Порти : 4 x USB2.0, 2 x USB3.2 Генералот Тип 1А, 1 x LAN (RJ45), 2 x PS / 2, 1 x.VGA (DSub), 1 x HDMI, 1

★Материјал : Силикон ★Да се подобри ефикасноста на вашиот обработка на слика ★Компатибилен за Apple Macbook.

Лаптоп, лаптоп плоча логика главниот систем одбор.Dell Latitude E6320 со интегриран CPU Intel i52520 M.DDR3 RAM меморија (2 сл

Компатибилен со Нескопосник Одбор 2 / 2 S.Цврсти, Квалитетни и Лесно да се Соберат.Во Кутија : Метал Случај

има нискибучава ПИ ладење функција, која балансира на топлина и акустика со намалување на брзината на в�

Главниот поттик : со и оптимизиран моќ дизајн за поддршка на повеќе Јадра и да се обезбедат подобри перф�

2.5 HDD Заградата Caddy 3650 за Optiplex 3040 5040 5050 7040 7050 3046 МТ X9 FV3 2.5 HDD / SSD Заградата Caddy 3650 за Dell Optiplex 3040 5040 5050 7040 7050 3046 М

Приклучок : LGA1155 Меморија : 4x DIMM.Складирање Опции : SATA.Форма Фактор : ATX.Tyan S5512 Intel Приклучок за LGA1155 DDR3 SATA 6 GB /

Specifications Mfr Дел Број : GA990 FXAUD3 CPU : Штекер НА3+ Поддршка AMD НА3+ FX / НА3 Phenom II / Athlon II Процесор; FSB До 5200 МТ / s Chipset :

Поддржува 10 Генерација на Intel Core Процесори (Socket 1200).Поддржува DDR4 2933 MHz 1 PCIe 3.0 x16, 1 PCIe 3.0 x1 Графички Излез Опц�

Други брендови испрати biosот кодот на ЗЗК заглавјето, и некои испрати до PCI слот.Четири слој PCB дизајниран

【ЗА INTEL ASUS】Z590 / H570 / Q570 / B560 / H510 серија, Z490 / H470 / Q470 / B460 / H410 серија, Z390 / Z370 / H370 / Q370 / B365 / B360 / H310 серија, X299 сери�

Робустен Моќ Дизајн : 8+2 Dr MOS моќ фази со алуминиумски chokes и издржливи кондензатори обезбеди сигурен моќ �

Please wait...