0
clear
  • Валтер Indexable Вежба Insert (D4120-02-23.50F25-P43)
  • -20%
  • -20%
Валтер Indexable Вежба Insert (D4120-02-23.50F25-P43)

Валтер Indexable Вежба Insert (D4120-02-23.50F25-P43)

DEN 1944.00

Достапност
Достапно за нарачка

Месо Тело Кол. : 25 mm.ISO Број : D4120-02-23.50 F25-P43. Месо тело Должина : 56 mm.Предмет : Indexable Вежба Малку за Мали Дупки.Вкупна Должина : 128 мм.Indexable Вежба Insert, 2x D, Макс.Дупчење на Длабочина 47 mm, D4120-02-23.50 F25-P43, Coolant Through Specifications : месо тело Кол. : 25 mm ISO Број : D4120-02-23.50 F25-P43 Shank Должина : 56 mm Item : Indexable Вежба Малку за Мали Holes Overall Должина : 128 mm Depth x Кол.Сооднос : 2x DToolholder Стил : D4120 Flute Должина : 66.20 mm Coolant Фед : Coolant Through ANSI Код : D4120-02-23.50 F25-P43 Max.Дупчење на Длабочина : 47 мм.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Дупчење Алатки, стандард.Пакет Димензии : 2.76 H x 10.43 L x 2.76 W (инчи).Пакет Тежина : 5.19 фунти.Земја на Потекло : Ш

Универзална Точка (ДО) геометрија наменета за флексибилност и продуктивност.Лесно вметнување на промен

WIDIA 6568476 Врвот Вежба Модуларен X Вметнете TDMX Инчен Вметнете 0.7343 Инчен Дијаметар 1.0118 Инчен Целокупната До

ISO Број : D41200255.00 F40P48 Месо тело Должина : 70 mm.Предмет : Indexable Вежба Малку за Мали Дупки.Месо Тело Кол...

Indexable вежби се навистина чини ефикасна и со засилен Coro Drill 880 навистина може да ја зголеми вашата произво

WIDIA 6568464 Врвот Вежба Модуларен X Вметнете TDMX Инчен Вметнете 0.6875 Инчен Дијаметар 0.9685 Инчен Целокупната До

Универзална Точка (ДО) геометрија наменета за флексибилност и продуктивност.Лесно вметнување на промен

Дупчење Алатки, стандард.Пакет Димензии : 3.94 H x 19.06 L x 4.09 W (инчи).Пакет Тежина : 9.23 фунти.Земја на Потекло : Ш

Универзална Точка (ДО) геометрија наменета за флексибилност и продуктивност.Лесно вметнување на промен

Предности на овој производ семејство : со Внесување на работното парче со assymetrical вежба стандардно генер

Универзална Точка (ДО) геометрија наменета за флексибилност и продуктивност.Лесно вметнување на промен

Coro Drill 880 месо тело ISO 9766 Дупчење Алатки, стандард.Indexable Вежби За Кратко Дупки.Coro Drill 880 Indexable вметнете вежба

Вметнете Компатибилност (Периферна) SCGX 150512 Вметнете Compatability SPGX 1504С1 Долго и предвидливи алатка живот...

Универзална Точка (ДО) геометрија наменета за флексибилност и продуктивност.Лесно вметнување на промен

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDINDEXABLE ВМЕТНЕТЕ ВЕЖБА.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ

Please wait...