0
clear
  • Mettler Толедо XP8002S NewClassic MS Прецизност Toploader Рамнотежа, -20 mg на Линеарност, 8100 g Капацитет, 0.01 g Читливост, 193.67 mm Ширина x 95.25 mm Висина x 392.11 mm Длабочина
  • -20%
  • -20%
Mettler Толедо XP8002S NewClassic MS Прецизност Toploader Рамнотежа, -20 mg на Линеарност, 8100 g Капацитет, 0.01 g Читливост, 193.67 mm Ширина x 95.25 mm Висина x 392.11 mm Длабочина

Mettler Толедо XP8002S NewClassic MS Прецизност Toploader Рамнотежа, -20 mg на Линеарност, 8100 g Капацитет, 0.01

DEN 527.76

Достапност
Достапно за нарачка

Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Количина : 1. Земја На Потекло : Сад.Пакет Тежина : 21.0 Lbs.Mettler Толедо Извонредност XP Toploading Салда понуди најдоцна во прецизна, безбедна мерење.Единствена "лебдечки" Smart Grid мерење пан минимизира област по кои воздушни турбуленции може да дејствува, драстично намалување на времето потребно да се постигне стабилизација.Smart Sens програмабилни инфрацрвени сензори овозможи раце без операција.На Smart Screen боја на екран осетлив на допир екран нуди индивидуални профили и пристап до правата за до осум корисниците за целосна безбедност на податоците и регулаторна усогласеност.Вграден систем за предупредување визуелно и audibly го известува корисникот, кога валидна мерење на резултатите се изложени на ризик (на пример, ако состојбата не се израмнат).Шест различни апликации се достапни : .Салда нудат комплетни податоци флексибилност низ 7 различни интерфејс опции, вклучувајќи безжична Bluetooth, Ethernet, или PS/2; секој вклучува вграден во RS232 интерфејс и две помошни места.Индивидуални извештаи може да се дефинира до 4 кориснички Ид.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Живописни, позадинско осветлување на LCD лесно видливи во какви било услови на осветлување.USB и RS232 интерф

Опис : OhaV31 XH4 Храбри 3000 Дел Контрола Скала 4kg x 0.1 g.Авто Shutoff : Yes.Батерија : четирите "C" батерии (не се вклучен

T51 XW карактеристики на софтверот за делови пребројување на гласовите, динамичен мерење, проценти мерење

10000g Капацитет 0 1g Читливост.Произведени од страна на Томас Научни.Земја на потекло : Кина.Цени во право з�

Авто shutoff : yes.Калибрација тип : внатрешна.Јазици : англиски, германски, француски, шпански, италијански, р�

Стабилна тежина читање во помалку од една секунда.Се одликува со солиден алуминиум домување и едностав�

Ntep ез тип и oiml одобрени.Напојува со вградената батерија или опфатени ac адаптер, за зголемена мобилност.Т

Батерија : None.Калибрација Тип : Надворешно.Јазици : Англиски, Германски, Француски, Шпански, Италијански,

Авто shutoff : yes.Батерија : 6 x aaa (не се вклучени).Калибрација тип : надворешно.Мерење единици : кг, lb.Платформа

Единици : lb, kg.JКутија : 2 Вода тесни делница кутии.Бар Големина : 42" x 3.9".Напојување : AC Адаптер (Вклучен) или

Голем позадинско осветлување на LCD.Повеќе мерење единици.Отстранлив нерѓосувачки челик мерење пан и из�

Целосна палета tare.Нерѓосувачки челик тавата.Лесен и пренослив.Боја кодирани, запечатени тастатурата.Мо

Интуитивен Софтвер : Smar Text 2.0 е OHAUS' лесензакористење графички софтвер кој 14 апликации, виртуелна QWERTY и ну

Категорија : Тест и Measurement Equipment Специјалитет.Mfr : Адам Опрема.Серија : .Дел Статус : Активен.Алатка Тип :

15 мерење единици.Нула следење.Позадинско осветлување на LCD екранот.Капацитет на тракерот.Шок заштита од

Батерија : None.Калибрација Тип : Внатрешна.Јазици : Англиски, Германски, Француски, Шпански, Италијански, Р

INSIZE 4107E10 МИКРОМЕТАР ИНСПЕКЦИЈА GAGE БЛОК во СОБАТА, .105", .210", .315 .420 .500 .605 .710.815", .920", .1.000".INSIZE 4142200 ГРАНИТ ПЛОШТА

Please wait...