0
clear
  • YourMurano Декоративни Стаклена Плоча рачно изработени со Тркалезна Форма - Calle
  • -20%
  • -20%
YourMurano Декоративни Стаклена Плоча рачно изработени со Тркалезна Форма - Calle

YourMurano Декоративни Стаклена Плоча рачно изработени со Тркалезна Форма - Calle

DEN 9360.00

Достапност
Достапно за нарачка

Стаклена плоча рачно изработени со бели нијанси и светкава ефект.Додава еден допир на стил и луксуз во вашата соба.Дијаметар : 40 cm / 15,75" - Тежина : 2 Kg / 4,41 lb. 100% сертифициран од страна на Murano Стакло трговска Марка на Потекло на италијанскиот Закон.Се одликува со стакло професионалци со најнапредните пакување техники.Murano стакло суровини песок, сода и натриум нитрат, се меша со рака во топлина-отпорни crucible и потоа ги спои во печката дека може да достигне до 1.400°C. Кога елементи се спои заедно слатка паста се спушти од 1400°C до 1100°C. Во овој момент, ставете е "солиден", е доволно да се обликувани од стакло уметничките.Секоја точка во Your Murano е обезбедена од страна на ознака на Потекло "Vetro Artistico Murano" поставување на страна на еден италијански законот на државата (Regione Венето lex.n. 70 од 23 декември, 1994) за заштита на потрошувачите и за зачувување на автентичноста на овој рачно изработени Направени во Италија производ против фалсификатите и имитации.Оригиналниот Murano Стакло креации, со своите висок квалитет, се одличен декорација за најелегантен куќи во светот.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Направени Од Стиропор.Розова Боја.Се Користи За Одржување И Идентификување На Ткивото Примерок Блокови

Нерѓосувачки Челик Две Сад Пекарница Потоне w / 20in.Право Drainboard64.188in.W x 33.5 во.DSpecific Карактеристики : Пекарни

NSFS – Нова Вишок на Фабрички Запечатени (ОЕМ).NSMP – Нова Вишок на Производителот Пакет (ОЕМ).NSNP – Нова Вишо

Имплицитни ефект, се водат дизајн, умен структура, лесна лепило。.Скриени пенкало кутија, мали пенкало к�

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Носат NSF International Certification.Се состои е прилагодлив куршум обликувани нозе.Карактеристики на backsplash скатен в

Хибрид Пена Midsole Конструиран со Пума иновативниот ХИБРИД пена комбинирање на два од своите најнови техн

Карактеристики на производот ДОВЕДЕ голем екран црвено дигитален дисплеј 6.На сензорот жици 6.На далечи�

Направен во САД! 30 Години Докажан Квалитет.Ограничен 5 Годишна Гаранција 3 Полица Количка Со Капак и 26" X 20

Надворешни заб заклучување подлошки 410 нерѓосувачки челик се користи за да го заклучите ореви во место.�

Пакет Листа : 1 x Host1 x Полиран Handle1 x Керамички Мелење Head1 x Пенкало Holder1 x Пенкало Rack1 x Plug1 x Прирачник...

Димензии Мерки 27 од страна 67 од 82 инчи (Ш x В x Д) 249 фунти тежина 400 фунти лимит на тежина на Контроли и Кара�

Оваа hammock, исто така, има несакани клапи која ви помага да го заштитите од страна на вашиот автомобил сед�

Направен во САД! 30 Години Докажан Квалитет.Ограничен 5 Годишна Гаранција.Одберете Линија Тројно Лен Поп�

Ве молиме споредете ги димензиите, обликот на нашата единица со централната конзола на вашиот автомоби�

Голем капацитет скриени складирање кутија обезбедува дополнителен простор за складирање за уредно орг

Направен во САД! 30 Години Докажан Квалитет.Ограничен 5 Годишна Гаранција.Одберете Линија Тројно Лен Поп�

Број 2 Stencils се рачно изработени од нас, во НАС.Брза Испорака Повеќето Наредби брод од 1 3 работни Дена.Вис

Please wait...