0
clear
  • Празно Класичен Сртот 4x6 Карта на Акции - 50 Pack (50 Пакет, 100 Рециклирани Природни Бело - 80 lb)
  • -20%
  • -20%
Празно Класичен Сртот 4x6 Карта на Акции - 50 Pack (50 Пакет, 100 Рециклирани Природни Бело - 80 lb)

Празно Класичен Сртот 4x6 Карта на Акции - 50 Pack (50 Пакет, 100 Рециклирани Природни Бело - 80 lb)

DEN 382.80

Достапност
Достапно за нарачка

Големина = 4x6 инчи.Заврши = мазна.Овие бели поканите се големината 4x6 инчи и ќе се вклопат во А4 или A6 Плик.Ве молиме имајте на ум дека овие поканите се рамни картички.Овие не се преклопени стил на покани.Сите се и инк-џет и ласерски компатибилни, поради тежината на 110 lb карта на акции, бидете сигурни да проверите вашите лични дома печатач спецификации на хартија големини и хартија за тегови и печатење.Некои домашни принтери се во можност да печати на помала големина на карта на акции повеќе 110 lb карта на акции.80 lb картичка акции е медиум тежина акции и 110 lb поклопецот е потешки тежина карта на акции.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

БРЕНД – Дизајнирани со празнична сезона цврсто во умот, да се Создаде Божиќ е најдобро продаван спектар

Празно и на НЕКОЈ мазна завршница.Со над 30 години во весникот бизнис, имаме искуство за печатење, виткањ�

Тип на производ : КАРТА на АКЦИИ.Пакет должина : 30.226 cm.Пакет ширина : 29.718 cm.Пакет висина : 0.762 cm.Bazzill cardstock е т

Очекуваме вашите пријатели да се обрнува внимание.ВНИМАНИЕ ГРАБАЊЕ СВЕТЛА труд што се издвојува.254mm Лес

ДВОЈНО ДВОСТРАНО Бисерна Злато Cardstock 105lb Покрие Shimmery заврши.Работи одлично со acrylics и вода базирани нар�

ГОЛЕМИНА : 8.2 x само 11,6 inchs / 21 x 29.5 cm (L x W).Нашиот сјај хартија inclouding 10 различни бои,на секои 3 парчиња во едн�

Станот Картички (невиткање) се одлични за правење на Покани, Соопштенија, Фотографии, Разгледници, и мно�

Совршен почеток за да сите вашиот труд изработка на проекти.Двојно двострано листови.Пакетот содржи дв�

8.5 x 11 инчен Злато Допир сјајот, 280 gsm / 16 pt.Капак.Мазна парична казна искра, од една страна, нелепило бела ха

740512881185 Сосема Нов Објект / Неотворена Производ.Хартија Акценти.Хартија Акценти Cardstock е киселина слобод

Останува нашата цел за да заработите вашата доверба преку традиционалниот начин на кој ние работиме.Пр�

Металик Cardstock Хартија Трудови Еден Двострано, Рачно Изработени Укината Занает Трудови Scrapbooking Декорациј

100 lb / 270 gsm тешка категорија 8.5" x 11" 25 листови.Цврсто јадро и истиот убава боја од двете страни, суптилни а�

Производителот гаранција може да не се применува.Трудот е 75 x 110 cm во големина.Хартија има светлината тек

ЦВРСТО ЈАДРО Сина Cardstock 65lb Покрие Лесно да се освојат Парчиња и огради чисто.Lignin и Киселина Слободни Б�

Совршен почеток за да сите вашиот труд изработка на проекти.Двојно двострано листови.Пакетот содржи дв�

Совршен прилог за да бележник страници картички и повеќе.Овој пакет содржи 25 12x12 инчен единствено еднос�

ЦВРСТО ЈАДРО Памук Бонбони Розова Cardstock 100lb Покрие Лесно да се освојат Парчиња и огради чисто.Lignin и Кис

Занает Резерви.Трошка Специјалност Cardstock е совршен за вашата Трошка Топла Фолија апликација.Гледањето �

Луксузни Не Се Откажат Сјајот A4 Картичка 285gsm Cardstock.Прекрасни сребро мека на допир сјајот картичка еден �

100 lb / 270gsm 12pt 8.5" X 11" 10 Листови.Високо рефлективна пред огледало, нелепило бела назад.Намалување на чисто

Ласерски принтери често не се справи со потешки 80# тежина многу добро.Интензитетот на светла хартија бо�

Е еднаква на 80 lb бристол и 97 lb индекс.Овој 65# Cardstock Поклопецот е два пати дебелина како лист на 24# за печата

ЦВРСТО ЈАДРО Длабоко Морето Сина Cardstock 80lb Покрие Лесно да се освојат Парчиња и огради чисто.Lignin и Кисе�

ЦВРСТО ЈАДРО Cardstock Лесно да се освојат Парчиња и огради чисто.Lignin и Киселина Слободни Бележник Хартија

Совршен почеток за да сите вашиот труд изработка на проекти.Двојно двострано листови.Пакетот содржи дв�

ЦВРСТО ЈАДРО Беж Сива Cardstock 65lb Покрие Лесно да се освојат Парчиња и огради чисто.Lignin и Киселина Слобод�

Совршен почеток за да сите вашиот труд изработка на проекти.Двојно двострано листови.Пакетот содржи дв�

12 x 12, 305 x 305mm, Плоштад 105lb Cardstock, 284g / м2, Металик.Cardstock, Cardstock Хартија.Корали, Розова, Stardream 25 Пакет.Stardream Корал�

Совршен почеток за да сите вашиот труд изработка на проекти.Двојно двострано листови.Пакетот содржи дв�

Please wait...