0
clear
  • wangliwer Центрифуга Машина Центрифуга LCD Дигитален Дисплеј Десктоп Лабораторија РПИ Убавина Серум Поделба Електрични Центрифуга Benchtop Центрифуга (Големина : Smart Модел
  • -20%
  • -20%
wangliwer Центрифуга Машина Центрифуга LCD Дигитален Дисплеј Десктоп Лабораторија РПИ Убавина Серум Поделба Електрични Центрифуга Benchtop Центрифуга (Големина : Smart Модел

wangliwer Центрифуга Машина Центрифуга LCD Дигитален Дисплеј Десктоп Лабораторија РПИ Убавина Серум Поделба Електрични

DEN 1867.20

Достапност
Достапно за нарачка

Брзина спектар (rpm) 0-4000. Времето опсег (мин) 0-99min (минимум единица секунда).Во однос центрифугалните сили опсег (XG) 0-2100. Аголот на роторот спецификации : 20ml*12 15ml*2450ml*6 100ml*4. Машина моќност (W) 200. Дали со отворен поклопец protection Display режим LCDCasing size15ml (пластика) : внатрешен дијаметар 16mm надворешниот дијаметар 18.5 mm должина 87.5mm20ml (пластика) : внатрешен дијаметар 18mm надворешниот дијаметар 20mm должина 95mm50ml (метал) : внатрешен дијаметар 30мм надворешниот дијаметар 32-милиметри должина 96mm100ml (метал) : внатрешен дијаметар 38mm надворешниот дијаметар 40mm должина 95mm Multi-цел : широк спектар на апликации, медицински третман, масти прочистување, истражување, серумски поделба, дрога развој, течни поделба,1. ABS висока јачина на shell The производ усвојува висока јачина на ABS школка, силни и издржливи, не е лесно да се age2 The изглед е едноставна и atmospheric The изглед на производот усвојува црна и бела боја појавување, која е едноставен и елегантен, што е повеќе од убава и елегантна од другите слични производи на пазарот.3. Голем LCD екран display The производ екран користи голем LCD екранот за да се прикажат податоци јасно и clearly4 мулти-роторот optional The производ усвојува висока јачина на ABS школка, силни и издржливи, не е лесно да се age5 Покрие заштита function When машината работи, отвори го капакот и машината автоматски ќе престане ротирачки.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

D1008 максимална брзина 7000rpm, флип вклучите функцијата, затвори капакот, пак, отворен поклопец се запре, ле�

МУЛТИЦЕЛ : Лабораториска центрифуга е погодна за квалитативна анализа на плазма, серум, уреа и вакцина п

Машина моќност (w) 200 W.Максимална релативна центрифугалните сили (XG) 02100 Времето опсег (мин) 0 99min( минимум �

Максимална брзина 6000 вртежи во минута.Максимален капацитет 400 ML.Времето опсег 1~99 минути.Брзина точност �

1 Answer : ___________________________ Note : капацитет на оваа центрифуга е 20x8ml.Ве молиме имајте во предвид дека капацитето

Висока брзина Max помоча 16500rpm.Максимална релативна центрифугалните сили Max RCF 18110×g.Роторот капацитет 5ml×10

➤Забелешка : центрифуга капацитет е 15ml x 6 Но ве молиме имајте во предвид дека капацитетот во тест цевка �

Стабилна работа, ниско ниво на бучава, одржување слободни мотор.Голем радиус 8дупка роторот дизајн, цент

Центрифуга е уред наменет за понатамошно истражување за биохемија, одделување и подготовка на супстанц

【ПОПРОДАЖБАТА на УСЛУГАТА】Ако наидат на проблеми, ве молиме контактирајте ме преку емаил веднаш, јас д

Максимална брзина 4500rpm.Максимална релативна центрифугалните сили Max RCF 3373×g.Брзина точност ±20 вртежи во �

Опис на производот : машината е внимателно да се произведени со воведување на странски технологија.Цела

Аголот на роторот 18×10ml или 12×20ml / 6×30 / 50мл / 24×10ml (опционално) Куќиштето на инструментот треба да биде соо�

Максимална брзина 16000r / мин.Максимална релативна центрифугалните сили 17800×g.Мотор : DC brushless DC bushless мотор.В

Лесно програмирање за да се постигне висока точност на контрола на брзината.Роторот на брзината може да

Напојување : AC 115 V / 60 Hz.Максимална Брзина : 4000 r / мин (stepless контрола).Временски Опсег : 060 мин (Механички Вре

Моќ (Hz) : 50 Rotors Се Вклучени : Yes.Роторот Тип : Замав Надвор.Контрола На Брзината : Digital.Цевка Капацитет : 6 x 2 д�

Please wait...