0
clear
  • Дувачкиот Acorn Орев, Оценка 8, Десната Рака Теми, 3/4-10 Теми
  • -20%
  • -20%
Дувачкиот Acorn Орев, Оценка 8, Десната Рака Теми, 3/4-10 Теми

Дувачкиот Acorn Орев, Оценка 8, Десната Рака Теми, 3/4-10 Теми

DEN 744.00

Достапност
Достапно за нарачка

Acorn орев има domed врвот кој го опфаќа изложени теми.Дувачкиот обезбедува отпорност на корозија и нуди топлинска и електрична спроводливост.На месинг acorn орев, исто така, повика на ззп орев, има domed врвот кој го опфаќа изложени теми на прачки, studs, и завртки.Дувачкиот обезбедува отпорност на корозија и нуди топлинска и електрична спроводливост.Материјалот е nonmagnetic.Ореви се внатрешно навој сврзувачки елементи кои се користат со завртки и навој прачки и studs за да се поврзете компоненти.Неколку различни орев стилови ги собере различни апликација и инсталација барања.Некои стилови, како што се хексадецимален завртки, acorn ореви, прирабница ореви, и цевки ореви, мора да бидат построги со алатка.Другите, како што око ореви, палец ореви, и крило ореви, можат да бидат построги од рака.Нут стилови како што се locknuts и авто-заклучување хексадецимален ореви имаат механизам за заклучување што ги прави погодни за апликации со високо количество на вибрации.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Квалитетот Тип 188 Нерѓосувачки Челик 1032 Капа Ореви / Acorn Ореви (Пакување од 25pcs).Овие големина 1032 тип 188 не

Отворен крај acorn дизајн со конус седиште 5 / 8" вкупна висина.Одговара на возила со тркала studs бараат 1 / 2"20 н

Ореви со domed крајот на една страна се исто така познат како круна ореви, слепи, ореви, капа ореви или купо�

Нут Тип:Acorn Хексадецимален Капа Ореви Мерка М4 (100 парчиња).Тема Големина : M4 (4mm или 0.16 инчен); Висина: 8мм

Дијаметар : 5 / 16".Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Возачот Тип : 1 / 2" Клуч.Тема Тип : 18 (Крупни).Облик : Висока

Дијаметар : 1 / 4".Материјал : Челик.Крај : Цинк.Облик : Отворена Acorn.Тип : Push Орев.Ние акции широк спектар на с

Внатре Дијаметар : 5 mm; Конец Теренот : 0.8 mm; Крај : Обичен Крај.Нерѓосувачки ореви се 100% од нерѓосувачки че�

Дијаметар : #10 Материјал : Челик.Крај : Хром.Тема Тип : 24 (Крупни).Облик : Висока Круна Acorn.Ние акции широк сп�

Ален Хексадецимален Диск : 3 / 4".Теми Големина : 3 / 816; на Теми на Теренот : 16 TPI; Пакет се Вклучени : 20 КОМПЈУТ�

Земја На Потекло : Тајван, Провинција На Кина.Пакет должина : 1.25".Пакет Ширина : 2.5".Пакет Висина : 1.43".Опис н

Нут Тип:Acorn Хексадецимален Капа Ореви 1 / 420 (30 парчиња).Тема Големина : 1 / 4 20; Конец Тип : 20 TPI Груб Навој unc �

Дијаметар : 5 / 16".Материјал : Челик.Крај : Хром.Возачот Тип : 1 / 2" Клуч.Тема Тип : 18 (Крупни).Ние акции широк сп

Please wait...