0
clear
  • eyeOs Модел JOLEE HD Поларизирана Bifocal Читање Очила
  • -20%
  • -20%
eyeOs Модел JOLEE HD Поларизирана Bifocal Читање Очила

eyeOs Модел JOLEE HD Поларизирана Bifocal Читање Очила

DEN 3552.00

Достапност
Достапно за нарачка

Пластична рамка.анти-рефлективен леќа.поларизирана.Леќа ширина : 53 милиметри.Мост : 20. Рака : 135. Совршениот пар за надворешна употреба.Направени со 99.9% поларизирана на филтерот за да се елиминира отсјај.Анти Одраз слој на задната страна на леќи за да се елиминира грб рефлектира отсјај.Обезбедува 100 % УВ 400 заштита.И Сина Светлина и HEV (Висока Енергија Видливи) светло заштита и поостри визија.Нема зголемување на моќта на врвот (Plano) па може да се види јасно во далечината.Читањето област е во рамките на половина месечината во облик на bifocal на дното. 2 годишна Гаранција и 1 Година Безусловна Нула Гаранција (едно Време Замена) еко-пријателски; Противалергиски, рачно изработени Mazzucchelli Ацетат.eye Os Модел JOLEE , Направени со Rx Одделение Поларизирана Bifocal Читање Очила, со Висока Дефиниција со 99.9% Поларизација, HEV Сина Светлина Заштита и Грб Анти Одраз / Анти-Отсјај слој и 100 % UV.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Пластична рамка.Акрилни леќа.Не Поларизирана.Леќа ширина : 2.05 инчи.Леќа висина : 1.06 инчи.Мост : 0.67 инчи.Ра�

Не Поларизирана.НулаОтпорни Слој на кожата.Мост : 15 милиметри.Рака : 140 милиметри.Голема вредност за 2 пар

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

湘行散记无障碍阅读彩插本青少版课外文学书籍Xianghang есеи бариера слободни читање боја е вметната издание на воннаст

Пластична рамка.TAC леќа.Не Поларизирана.Леќа ширина : 145 милиметри.Стил на дизајн : домот мачка очила диза

Тоа е умерено мултипли (зголемување) , лесен за носење, може да се стави во чанта, паричник, не земе место.�

Пластична рамка.Пластични леќи.неполаризирани.Леќа ширина : 49 милиметри.Висок Зголемување На Моќта Чит�

Овој оптички квалитет рамка користи CR39 aspheric дизајниран отпорен на гребење леќа без видливи линии.Рамки

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Смола рамка.Поликарбонат леќа.Не Поларизирана.Леќа ширина : 52 милиметри 【Дијамант Намали Bifocal Прогреси�

Метална рамка.Пластични леќи.неполаризирани.Ултра Виолетова Заштита Слој на кожата.Леќа ширина : 53 мили

Шминка Шминка Очила Ако сте hyperopic, како ќе се реши шминка проблем?Оваа величаат шминка очила може да ви п�

Еден Пар Насекаде, Plano (Нема Моќ) на Врвот.Читање Зголемување Внатрешноста На Haf Месечината Форма Bifocal...

Сет од 2 Компјутер Читање Очила Голема вредност за квалитет на производот.Компјутер Читатели блокови с�

Пластична рамка.Акрилни леќа.Не Поларизирана.Леќа ширина : 2.09 инчи.Леќа висина : 1.61 инчи.Мост : 0.51 инчи.Ра�

Мулти фокус леќи со две нивоа на зголемување за близина и средни растојанија.Отпорен на гребење CR 39 леќи

Please wait...