0
clear
  • НИ Товар Контрола 2 Инчен x 16 Нога Сива E Песна Ratchet Рака со Пролетта E-Фитинзи 10 Парчиња
  • -20%
  • -20%
НИ Товар Контрола 2 Инчен x 16 Нога Сива E Песна Ratchet Рака со Пролетта E-Фитинзи 10 Парчиња

НИ Товар Контрола 2 Инчен x 16 Нога Сива E Песна Ratchet Рака со Пролетта E-Фитинзи 10 Парчиња

DEN 1679.76

Достапност
Достапно за нарачка

ИЗГРАДЕН за ДА ТРАЕ - Трајни 2-инчен полиестер webbing носи webbing скрши силата на 6,000 фунти и 1,467 фунти работно оптоварување граница.Овие товар ремени се отпорни на атмосферски, гребнатинки, и истегнување.РАЗНОВРСНА - E Песна Ratchet Ремени може да се користи за да се обезбеди широк спектар на товар за внатрешни работи ван приколки или други затворени возила.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - непречено оперативни широк-рачка ratchet поврзан со Е Песна фитинзи, го прави лесно да брзо и безбедно да се обезбедат товар за транспорт.БРЗА ИДЕНТИФИКАЦИЈА - Нашата Е Песна Оптоварување Ремени се означени со нивниот работен оптоварување граница за да се исполнат CVSA упатства, ТОЧКА прописи, и WSTDA, те-то & Северна Америка Товар Securement стандарди.СПЕЦИФИКАЦИИ - Сива 2-Инчен x 16-Нога E Песна Ratchet Рака со Пролетта E Фитинзи 6,000 фунти Webbing Скрши Силата 1,467 фунти Работно Оптоварување Граница Производ Тежина : 2.2 килограми секоја Кол : 10 E Песна Ratchet Ремени.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Оваа гума изградба, исто така, значи дека ремени работи совршено и влажно или суво и во екстремно топли и

Производителот гаранција може да не се применува.Времето, cut & абразијаотпорни полиестер webbing со силен ч�

Должина = 30 метри, Ширина = 3 инчи.Собранието се Скрши Силата = 15,000 lbs, Работа Оптоварување Граница = 5,000 кг.We

Комерцијални одделение ratchet надвор со порака дека е поле заменливи.Shock Strap Ratchet Безбедност Рака е оценет �

2.5 mm плетенка од не ' рѓосувачки челик кабли се спротивстави на сечење.На токи може да се заклучи безбедн�

Двојно заклучување безбедност ratchet спречува рака од расклатување додека возите.Патентирана ratchet вратил

Користете Опрема Врски во гаража, на брод, во домот, и во безброј други места каде што работите треба да б

Флексибилни, се согласува да се вчита за подобра контрола.Пакет Димензии : 15.3 H x 6.0 L x 8.5 W (сантиметри).Паке

2 парчиња 4 стапки (1.2 метри) висока јачина L песна железница за приколка,flatbed,комбе,камион,pickup.Вклучувајќи

ИЗГРАДЕН за ДА ТРАЕ Трајни 2инчен полиестер webbing носи webbing скрши силата на 6,000фунти и 2500фунти собранието

ТешкиДолжност Cinch Ремени од сигурен™ Кабелот Врски се sewed со рака користење на исклучително силни и изд�

4 ПАКЕТ 36" ОСКА РЕМЕНИ : Разноврсна ласо авто вратоврска надолу се користи за да одат преку венчиња на тра

ВИСОККВАЛИТЕТ ВРАТОВРСКА НАДОЛУ Ова 1 x 10 ratchet рака има нерѓосувачки челик жица куки и широк справи со ratc

Опис на производот На Pro Grip Товар Вратоврска Надолу Стандард Должност Ratchet со Жолта Полиестер Webbing и Црна

АМЕРИКАНСКАТА СИЛА : Овие 2 инчен Cam Тока ТајДолу Ремени дојде во стандардна 5.5 ft должина со ТешкиДолжнос�

RATCHET РЕМЕНИ СИНЏИР НАСТАВКАТА Овие тешки ratchet ремени доаѓаат со одделение 70 транспортен синџир продолж�

Супер силен задржување на власта со прецизни напон на вредноста.Стегне надолу со менгеме на назадкако г

Please wait...