0
clear
  • WYFC Ostomy Colostomy Торба Parastomal Отворање Еластичен Инконтиненција Производи Ostomy Појас Drainable Colostomy Торбичка Leostomy Stoma Кеси 907 (Боја : Виолетова, Големина : M)
  • -20%
  • -20%
WYFC Ostomy Colostomy Торба Parastomal Отворање Еластичен Инконтиненција Производи Ostomy Појас Drainable Colostomy Торбичка Leostomy Stoma Кеси 907 (Боја : Виолетова, Големина : M)

WYFC Ostomy Colostomy Торба Parastomal Отворање Еластичен Инконтиненција Производи Ostomy Појас Drainable Colostomy

DEN 1070.40

Достапност
Достапно за нарачка

Користете клип за да се стега крајот на торба,agraffe тип мора да биде притиснете го крајот на ќеса и да се сврти назад 2 circum ference се приклучат на agraffe пред употреба на drainable торба.За product INTENDED ЗА Пациенти со stoma проблеми.28 инчи/105-115cm XL : 45.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Вистински Производ Може Да Се Разликува.Видете Спецификации на Производот за подетални информации.Про�

Доволно количини на практични запечатување клипови, и може да ги задоволи секојдневните потреби.Иако д�

На запечатување барови се лесно buckled, на кеси за истекување корисни.Пренослив, Практично, и fordable.Многу ле

* Идеален за употреба во кревет, стол или количка Вклучуваат : 1Силикони шуплина, 1долна облека, 1урина кат

На stoma прстенот со дијаметар може да се trimed од : 2.5 cm5cm.Хуманизирано Еластичен Појас Бенд : Должина : 101cm.За �

Cutдасобере, до 21 / 8 Инчи.Филтрирани Colostomy Торбичка Премиер ЕденПарче Систем 12 Инчен Должина 5 / 8 да 21 / 8 Инч

пластика.Овие ostomy торба запечатување кеси се лесни за употреба, и може да помогне да се утврдат drainable тор

Овие стеги се изработени од високо квалитетен материјал, здрав и практични за долго време се користи.Ов�

OSTOMY ХЕРНИЈА ПОЈАС Воздухпорозни и направен од целосна еластична &retractablefabric кој е издржлив и лошиот да с�

► INGUINAL ПОЈАС : Помага во намалување на overwork, да обезбеди поддршка на стомакот, ублажување на стомачни бо�

Coloplast Корп Coloplast.Sen Sura Mio карактеристики еластична бариера дизајнирана за да обезбеди сигурна и удобно се

Широк еластична бенд се користи, еластичноста е многу добро, Ова пишам носителот панталони не е лесно да

Premier 1 Парче Drainable Торбичка со CutдаСобере Рамен Flextend Бариера на Кожата, Еден Двострано Comfort Wear Панел, Менге

* Големина Избор Препораки : S : Применливи за половината 1.62.5 ft; M : Применливи за половината 2.12.7 ft; L : Приме�

Please wait...