0
clear
  • Wilmad LG-7120-109 Buchner Филтер Инка, Fritted Пршлен, Вакуум Адаптер, 600 ml Капацитет, Груба Пршлен, 24/40 Стандард Коси Заеднички
  • -20%
  • -20%
Wilmad LG-7120-109 Buchner Филтер Инка, Fritted Пршлен, Вакуум Адаптер, 600 ml Капацитет, Груба Пршлен, 24/40 Стандард Коси Заеднички

Wilmad LG-7120-109 Buchner Филтер Инка, Fritted Пршлен, Вакуум Адаптер, 600 ml Капацитет, Груба Пршлен, 24/40 Стандард

DEN 839.28

Достапност
Достапно за нарачка

600 ml капацитет.Крупни диск порозност.Приближен дијаметар на дискот е 90 mm. 24/40 стандард коси заеднички.Овие Buchner филтер funnels со вакуум адаптер функција целосна должина Стандард Коси внатрешни заеднички запечатени со матичните со страна црево конекција само над мелење.Направени од borosilicate стакло со запечатени-во fritted стакло пршлен, тие се достапни во груб (В) и средно (M) porosities.Се препорачува за употреба со LG-7820 тешки ѕид филтер колби.Научниците се потпираат на експертиза и уметнички вештини на Wilmad-Lab Glass' инженери и стакло специјалисти за производство на NMR и EPR потрошен материјал и лабораториско стакло од највисок квалитет.Користи секојдневно во академијата, здравството и во хемиската индустрија, нафта и други индустриски апликации, Wilmad нуди 7000+ објекти како дел од нивната стандардна каталог, како и сопствени измислица за индивидуални стакло, стакло поправка на услуги и OEM стаклени делови.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Земја на Потекло : сад.Пакет Тежина : 7.484 килограми.Пакет Димензии : 46.736 L x 36.576 H x 36.576 W (сантиметри).Дел број

Buchner филтрирање инка со fritted диск.Направени од Borosilicate 3.3 стакло.Капацитет(ml) : 500 Fritted диск големината на по

Buchner филтрирање инка со fritted диск.Направени од Borosilicate 3.3 стакло.Капацитет(ml) : 150 Fritted диск големината на по

За користење без филтер хартија.Понудени во девет големини и три porosities.Со плоштадсечење, оган, полиран о

Buchner филтрирање инка со fritted диск.Направени од Borosilicate 3.3 стакло.Капацитет(ml) : 1000 Fritted диск пора големина : 1

15 ml капацитет.Парична казна диск порозност.Приближен дијаметар на дискот е за 20 mm.Приближна висина над д

Филтер Инка, 3парче, 47 mm, 36 ml резервоарот 8 см (3.2 cm Ефективни Филтрација Кол.) 36 ml 4.7 cm (Филтер за Поддршка Пл�

ЕФИКАСНО ФИЛТЕР НЕЧИСТОТИИ : Филтер инка да може ефективно да филтер нечистотии додека се фрлаат на смо�

Buchner филтрирање инка со fritted диск.Со 24 / 40 земјата заеднички.Направени од Borosilicate 3.3 стакло.Капацитет(ml) : 500.

Со фиксни перфорирана плоча.Стаклен освен за рим.Оваа Coors Tek порцелански Хирш инка.Тоа има фиксен перфор�

Please wait...