0
clear
  • Hans Hartung Wordpress.com, Lithograph, 1977.
  • -20%
  • -20%
Hans Hartung Wordpress.com, Lithograph, 1977.

Hans Hartung Wordpress.com, Lithograph, 1977.

DEN 2354.40

Достапност
Достапно за нарачка

Hans Hartung Оригинални Lithograph, 1973 Година. Големина : 31.75 x 24 cm.На Wove хартија од притиска на Mourlot FrÃres, Париз, 1973 година. Уметнички дела доаѓа со Галерија Подготвени Документација.Обичај рамка за работа со професионалец.Рамката беше рака избрани од страна на дизајнер да се оди со уметнички дела.Обичај Врамени со користење на цврсто Дрво Рамка, УВ блокирање отпорни Tru Vue Ниска Сјај Стакло за конзервирање на уметноста, како и ниски сјајот, најдобрите квалитет Текстура Киселина Слободни Мат Rag Mat, и киселина слободни поддршка.Сите наши кадрирање е Обичај и Професионални користење само на Највисок Квалитет на архивски материјали за зачувување и заштита од сите наши дела.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

МАТРИЦАТА ОПИС : 1 Оваа матрицата е 10mil дебели 2 Оваа матрицата се сече на 8in x 10.5 во ЛИСТ 3 Овие stencils работат

Vieira da Silva Оригинални Lithograph, 1977 Големина : 31.75 x 24 cm.На Wove хартија од притиска на Mourlot Freres, Париз, 1977 Уметнички

Please wait...