0
clear
  • eyeOs Модел PASCAL HD Поларизирана Bifocal Читање Очила
  • -20%
  • -20%
eyeOs Модел PASCAL HD Поларизирана Bifocal Читање Очила

eyeOs Модел PASCAL HD Поларизирана Bifocal Читање Очила

DEN 3552.00

Достапност
Достапно за нарачка

Метална рамка.анти-рефлективен леќа.поларизирана.Леќа ширина : 53 милиметри.Мост : 15. Рака : 140. Совршениот пар за надворешна употреба.Направени со 99.9% поларизирана на филтерот за да се елиминира отсјај.Анти Одраз слој на задната страна на леќи за да се елиминира грб рефлектира отсјај.Обезбедува 100 % УВ 400 заштита.И Сина Светлина и HEV (Висока Енергија Видливи) светло заштита и поостри визија.Нема зголемување на моќта на врвот (Plano) па може да се види јасно во далечината.Читањето област е во рамките на половина месечината во облик на bifocal на дното. 2 годишна Гаранција и 1 Година Безусловна Нула Гаранција (едно Време Замена) Бланширан Stailess Челик.eye Os Модел PASCAL , Направени со Rx Одделение Поларизирана Bifocal Читање Очила, со Висока Дефиниција со 99.9% Поларизација, HEV Сина Светлина Заштита и Грб Анти Одраз / Анти-Отсјај слој и 100 % UV.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Не Поларизирана.НулаОтпорни Слој на кожата.Мост : 15 милиметри.Рака : 140 милиметри.Голема вредност за 2 пар

Миење со играчка почиста или неутрален сапун, по употреба, и да ги чува одделно на ладно и суво место по т

【BIFOCAL ЧИТАЊЕ ОЧИЛА】 Можете да носат очила за двата блиски и далечни гледишта, без да се стави на и надво�

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Додадете по леќи се clearned на дојде во контакт со вода Имајте крпа чуваат во торбичка за повторна употреба

Очила Рамка Colorblindness Боја Слепи Correctionthis Боја Корекција На Очила Можат Да Ви Помогнат Со Вашите Боја Визи

Еден Пар Насекаде, Plano (Нема Моќ) на Врвот.Читање Зголемување Внатрешноста На Haf Месечината Форма Bifocal...

Очила Рамка Colorblindness Colorblindness Корекција на Очила, Помага да се Подобри На Пациентот Боја Смисла И Боја Ре�

Пластична рамка.Пластични леќи.неполаризирани.Леќа ширина : 49 милиметри.Висок Зголемување На Моќта Чит�

Смола рамка.Поликарбонат леќа.Не Поларизирана.Леќа ширина : 52 милиметри 【Дијамант Намали Bifocal Прогреси�

湘行散记无障碍阅读彩插本青少版课外文学书籍Xianghang есеи бариера слободни читање боја е вметната издание на воннаст

✔️【 Дизајнерски ДЕТАЛИ 】Класичен Половинаrim не ' рѓосувачки челик рамка , удобно силикони носот поддр�

Стандард одговара правоаголна форма мода рамка читателите.Сет од 3 читање очила боја различни вклучува

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Пластична рамка.антирефлективен леќа.поларизирана.Леќа ширина : 53 милиметри.Мост : 20 Рака : 135 Совршениот

Please wait...