0
clear
  • Bricklayers Чекан, Hickory, 16 Оз
  • -20%
  • -20%
Bricklayers Чекан, Hickory, 16 Оз

Bricklayers Чекан, Hickory, 16 Оз

DEN 975.84

Достапност
Достапно за нарачка

'Bricklayers Чекан, Главата Тежина 16 Оз, Главата Тежина 1 Lb, Раководител Должина 7, Нож (1) Ширина 1 1/8, Нож (1) Должината 3, Нож (2) Ширина 7/8, Нож (2) Должина 2, Глава Материјал Со Висока Јаглероден Челик, Од Вкупната Должина Во 11, Hickory Се Справи Со'.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

На врвот на тули чекан, може да се зголеми сила точка и да се зајакне сили.Површината е полиран и има висо

Со челични цевки рачка, пластична зафат и обезбедени главата.Бренд Име : Gedore.Земја на Потекло : Германија

Може да се првично мерење на цврстината на карпата.Целиот е на термичка обработка, отпорност и отпорнос�

Со hickory се справи.Раскадоказ, да се загрозидоказ и носатотпорни, polyamide глави, 75 Брегот на Слоновата, тести

[Антипропадна Справи] : На ергономски дизајнирана рачка на нашите геолошки чекан за полнење е антипропа�

Целиот е на термичка обработка, отпорност и отпорност на абење.Може да се првично мерење на цврстината н

Целоснатаполиран висока јаглероден челик.Достапни во станот совет и зашилен врв.Ергономски точен, за т�

Станот Чекан Површина : сила на штрајкот е стабилна, и чекан работи лесно.Pin Дизајн : чеканот главата е цв�

Вредноста на Пакет : Доаѓаат со 32 оз.рок ги собереш чекан, 1pcs мејсон длето и 3 во една свирче (термометар, к

Станот Чекан Површина : сила на штрајкот е стабилна, и чекан работи лесно.Pin Дизајн : чеканот главата е цв�

Please wait...