0
clear
  • JG Finneran 320018R-2375 Borosilicate Стакло Заоблени Дното Европската Headspace Шишенцето, 20ml Капацитет, 23mm Дијаметар, 75мм Висина, 18mm Конец, Јасно (Случај на 1000)
  • -20%
  • -20%
JG Finneran 320018R-2375 Borosilicate Стакло Заоблени Дното Европската Headspace Шишенцето, 20ml Капацитет, 23mm Дијаметар, 75мм Висина, 18mm Конец, Јасно (Случај на 1000)

JG Finneran 320018R-2375 Borosilicate Стакло Заоблени Дното Европската Headspace Шишенцето, 20ml Капацитет, 23mm

DEN 7012.32

Достапност
Достапно за нарачка

Располагање со завртка тема завршува.Headspace ампули и затворање мора да се формира тесни печат за точна анализа со релијабилни резултати.Во ампули се користи за да се загрее на примерокот, додека концентрацијата на течност и гас фази се во рамнотежа.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Конусна Внесува Инсталиран 350µL.Произведени од страна DWK Живот Науки Inc.Овие производи брод со инсерти се

Јасно 350µL.Произведени од страна DWK Живот Науки Inc.Овие производи брод со инсерти се инсталирани во microplate

▲Пакет вклучуваат 45 x 10ml стакло примерок ампули, 10 x funnels (x 3.8 4.1 cm).Компактна и лесна тежина, удобен за носе

Конусна Insert (Внеси).Природни Капа.Со ПреСече FEP / Butyl Septa.Овие производи брод со инсерти се инсталирани во m

Изработени од полипропилен материјал, отпорност на топлина до 150 степени, нема меур без нечистотии.Капа�

Цевка на врвот има завртка тема заврши.Примерок шишенцето е едноставен, јасен KG33 borosilicate стакло.Цилиндри

Пакет димензии : 36.83 cms L x 19.812 cms W x 7.874 cms H Пакет количина : 1 Тип на производ : Лабораторија за Снабдување.Зе�

Зелена Ампули со Реверзибилна Капа.Капи Се Вклучени.Цената вклучува Ампули и Капи Достапна во повеќе го

Достапни во чист или килибар borosilicate стакло.Засечениот вратот за безбедна печат со 20mm crimp капи, компатиби

Пакет Димензии : 17.018 cms (L) x 14.732 cms (W) x 4.826 cms (H).Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Количина :

Конусна Insert (Внеси).Зелена Капа.Со ПреСече FEP / Butyl Septa.Овие производи брод со инсерти се инсталирани во micro

Капацитет : 2.0 мл; К Г : 13.5 mm (0.5 инчи); висина : 48.3 mm (1.88 инчен).Материјал : полипропилен со полиетилен со висо�

Се користи за складирање во гасна фаза на течен азот.Специјални завртки капа дизајниран со силикон за м�

Заоблени дното.Деактивирана 20 Mm вратот дијаметар.Точка име : RESTEK 21165221 Headspace crimp шишенцето, заоблени дното

Овие ампули имаат 40% поголем отвор кој го спречува скршени игли поради зголемена целна област.Вратот за�

1 Hydrol Класа.Капацитет 40 Ml.Завртка вратот шишенцето.Сите видови на ЕПА ампули може да биде донесено од мал

2 Ml капацитет со круг дното.Уникатен 1 D баркодот и читлив за човекот ликови.Изработена од полипропилен д�

Автоматизација пријателски дизајн.DNase / RNase слободни.Ниска обврзувачки површината.Густа складирање фор�

Килибар широк устата packers карактеристика широк отвор што ги прави идеален за општа намена шише за цврст

Транспарентен капак погодно за гледање на содржината.Капакот е отпечатена со броеви за лесна идентифик

2.0 Мл капацитет.Јасно 12mm дијаметар 32милиметри висина.Дизајниран да работи во Agilent (HP) и други авто Мостра.

Мазна, конусна внатрешни површини се олесни заврши примерок обновување.Помалку од 10 µL од мртвите прост�

Дизајниран за чување и транспорт на биолошки материјал.Изработени од нетоксични полипропилен, на цевка

Јасно Боја 23mm Дијаметар x 75мм Должина 20mm Рамен Врвот Crimp 20m L Капацитет.Headspace ампули и затворање мора да се

Добро airtightness може да ви помогнат подобро да се зачува примерок течност, која е многу практична.Со скала,

Please wait...