0
clear
  • WYFC Ostomy Colostomy Торба Parastomal Отворање Еластичен Инконтиненција Производи Ostomy Појас Drainable Colostomy Торбичка Leostomy Stoma Кеси 907 (Боја : Виолетова, Големина : L)
  • -20%
  • -20%
WYFC Ostomy Colostomy Торба Parastomal Отворање Еластичен Инконтиненција Производи Ostomy Појас Drainable Colostomy Торбичка Leostomy Stoma Кеси 907 (Боја : Виолетова, Големина : L)

WYFC Ostomy Colostomy Торба Parastomal Отворање Еластичен Инконтиненција Производи Ostomy Појас Drainable Colostomy

DEN 1000.80

Достапност
Достапно за нарачка

За Drainable Bag1.21 инчи/115-125cm Package се вклучени : 1 x Ostomy Хернија Belt Specifications : Stoma големина : 50mm Bag Големина : 8.30-инчен / 110cm - одговара за 40 до 45" Waist Package вклучува : 1pcs x Colostomy Belt100pcs x Colostomy Кеси● Light, и во зависност од екранот во боја на снимањето агол, боја може да биде малку поинаков.Забелешка : Промените торба почесто ако се користи за ileostomy, бидејќи измет на ileostomy е во течна форма и има дигестивни ензими, повеќе иритирачки на кожата од другите colostomy.МИРИС ОТПОРНИ - На stoma торба е запечатена на појас кој е лесно дренажа и ефикасни за мирис отпорни.14-инчен / 8cm S 33.СПРЕЧИ PARASTOMAL ХЕРНИЈА : Со користење на ostomy појас, тоа може да помогне да се спречи parastomal хернија по colostomy operatio.Одговара за Половината Големина : S : 33.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Тоа е лесно да се отстрани систем за дренажа торба од colostomy појас без да остават остатоци на кожата.3 inches Belt Материјал : Еластична Fabric Ostomy Појас Големина на : Дијаметар на Дупка 3.37-инчен / 100cm - одговара за 36 до 41" Waist XL 43.40 инчи/85-95cm.OSTOMY ХЕРНИЈА ПОЈАС - Воздух-порозни и направен од целосна еластична &retractablefabric кој е издржлив и лошиот да се деформира.Користете клип за да се стега крајот на торба,agraffe тип мора да биде притиснете го крајот на ќеса и да се сврти назад 2 circum ference се приклучат на agraffe пред употреба на drainable торба.СПРЕЧИ PARASTOMAL ХЕРНИЈА : Со користење на ostomy појас, тоа може да помогне да се спречи parastomal хернија по colostomy operatio.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Тоа е лесно да се отстрани систем за дренажа торба од colostomy појас без да остават остатоци на кожата.За product INTENDED ЗА Пациенти со stoma проблеми.34 инчи/95-105cm.Отворен на крајот на чантата кога давање на столче, се направи на крајот од торбата цел на писоар,а потоа измијте крајот на торбата, како на сликата,се направи на крајот на кесата без проблеми,можат да повторна употреба.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Premier 1 Парче Drainable Торбичка со CutдаСобере Рамен Flextend Бариера на Кожата, Еден Двострано Comfort Wear Панел, Менге

Користете клип за да се стега крајот на торба,agraffe тип мора да биде притиснете го крајот на ќеса и да се с

OSTOMY ХЕРНИЈА ПОЈАС Воздухпорозни и направен од целосна еластична &retractablefabric кој е издржлив и лошиот да с

Coloplast Корп Coloplast.Sen Sura Mio карактеристики еластична бариера дизајнирана за да обезбеди сигурна и удобно се

пластика.Овие ostomy торба запечатување кеси се лесни за употреба, и може да помогне да се утврдат drainable тор

Доволно количини на практични запечатување клипови, и може да ги задоволи секојдневните потреби.Иако д

* Идеален за употреба во кревет, стол или количка Вклучуваат : 1Силикони шуплина, 1долна облека, 1урина кат

► INGUINAL ПОЈАС : Помага во намалување на overwork, да обезбеди поддршка на стомакот, ублажување на стомачни бо

На stoma прстенот со дијаметар може да се trimed од : 2.5 cm5cm.Хуманизирано Еластичен Појас Бенд : Должина : 101cm.За

Овие стеги се изработени од високо квалитетен материјал, здрав и практични за долго време се користи.Ов

На запечатување барови се лесно buckled, на кеси за истекување корисни.Пренослив, Практично, и fordable.Многу ле

Вистински Производ Може Да Се Разликува.Видете Спецификации на Производот за подетални информации.Про

Cutдасобере, до 21 / 8 Инчи.Филтрирани Colostomy Торбичка Премиер ЕденПарче Систем 12 Инчен Должина 5 / 8 да 21 / 8 Инч

* Големина Избор Препораки : S : Применливи за половината 1.62.5 ft; M : Применливи за половината 2.12.7 ft; L : Приме

Широк еластична бенд се користи, еластичноста е многу добро, Ова пишам носителот панталони не е лесно да

Please wait...