0
clear
  • TTL Чевли Планината Флеш со 52mm Леќа Комплет за Nikon D3100 D5500 D5300 D5200 D5100 D7000 D7100 D7200 dslr фото Камера
  • -20%
  • -20%
TTL Чевли Планината Флеш со 52mm Леќа Комплет за Nikon D3100 D5500 D5300 D5200 D5100 D7000 D7100 D7200 dslr фото Камера

TTL Чевли Планината Флеш со 52mm Леќа Комплет за Nikon D3100 D5500 D5300 D5200 D5100 D7000 D7100 D7200 dslr фото

DEN 921.60

Достапност
Достапно за нарачка

Леќа Капа Keeper This 3 парче чистење комплет е совршен за да се носите во вашата камера торба.Snap-тип на леќа капа дизајниран како замена за 52mm леќи.Флеш е целосно автоматски и карактеристики способен флеш со компактен, трајни и лесни тело (8 унца).На 52m филтри се произведени од високо квалитетен цврст оптика.Оваа 52mm Дигитален Филтер Комплет вклучува ND4 филтер, кружни polarizer филтер, и УВ филтер.Нејзините расклопна, гума дизајн му овозможува да остане на вашиот објектив на сите времиња, без да бара многу дополнителен простор и тоа, исто така, служи за заштита на леќите од случајно влијание.Оваа Листа вклучува : SFD728 Автоматско TTL Блиц за Nikon i-TTL, 52mm УВ CPL ND Комплет, Макро Комплет, Гумени Капак, Лале Леќа Хауба, Леќа Капа, Леќа Капа Носителот, 3pc Чистење Комплет.6 VR, на CANON EF-M 18-55мм Е STM, Canon EF 50mm f/1.ЗАБЕЛЕШКА : Овој Комплет е компатибилен со сите 52mm леќи.6 АЛ WR, Canon EF-M 18-55мм f3.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

За Mavic Воздух 2 Летало Gimbal Камера Поправка дел.Motot Рака Страна / Задниот Поклопец Капа Сет.Леќи Од Стакло П

Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Компатибилен со : 49mm Филт

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн�

Задните леќи капа штити задното стакло елемент и електронските контакти од гребнатини, прашина, вода и �

Компатибилен со : Nikon AFS DX Nkkor 18200mm F / 3.55.6 G ЕД VR II.Компатибилен со : Nikon AFS DX VR 18200mm f / 3.55.6 G АКОЕД.Поддршка 72mm УВ

Телото капа штити камерата е сензор од прашина и штета кога леќа не е монтиран, тоа се вклопува Nikon Z план�

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн�

За Mavic Воздух 2 Летало Gimbal Камера Поправка дел.Motot Рака Страна / Задниот Поклопец Капа Сет.Леќи Од Стакло П

Сите Метална Конструкција, антиотсјај обложени внатре кон надвор.Обезбедува никакви проблеми со vignetting

За Mavic Воздух 2 Летало Gimbal Камера Поправка дел.Motot Рака Страна / Задниот Поклопец Капа Сет.Леќи Од Стакло П

На Плоштадот Метал Леќа Худ е дизајниран за Fujifilm XF 50mm f / 1.0 R w r леќа.Оваа бајонетпланината леќа худ нијанс

Познатиот Frost & Dew Разурнувачот 60mm Рака + Стандард Batttery.Познатиот Frost & Dew Разурнувачот *Уништи Dew или Мраз с

Направени од високо квалитетен материјал, што го прави повеќе издржливи, носатотпорни, и екопријателск�

Компатибилен со : Canon Canon EFS 1855мм f / 3.55.6 is STM Леќа.Поддршка 58mm УВ и леќа капа.Направени од висококвалитетна A

Јасно обезбедува природно гледање искуство.Доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и пукн�

49mm Метал Vented Леќа Хауба за Leica(Црна) 1) Овие леќи худ направени од метал и со Шупливиout дизајн, убав и практ�

37mm на камерата Леќи на Камерата Худ Квадратни.За Canon, , Sony, Кодак и други dslr фото / mirrorless камера додаток.На

Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Едниот крај на чувар е бе

Познатиот Frost & Dew Разурнувачот 60mm Рака + Стандард Batttery.Познатиот Frost & Dew Разурнувачот *Уништи Dew или Мраз с

Топла чевли покрие слајдови право во камерата е топло чевли за да се задржи таа прашина и остатоци слобо

58mm Леќа Капа вклопува многу камери : Nikon, Canon, Олимп, Сигма, Vivitar, и другите!.Заштитете го вашиот вредни леќи

Please wait...