0
clear
  • MG Научни Ладилник Центрифуга 21
  • -20%
  • -20%
MG Научни Ладилник Центрифуга 21

MG Научни Ладилник Центрифуга 21

DEN 383.76

Достапност
Достапно за нарачка

Еден сосема нов, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа (каде што пакувањето е применливо).Најдобар квалитет увери.Производот може да се користат за demonstation или научни цели, како што е применливо.Ние производство вистински производи и извоз низ целиот свет.Четка помалку А. В Мотор ,Ултра Брзина , Ниска Звук , Опремени со гумени нозе за подобро грчевито држејќи се за на маса, Вибрации слободни , В. F. C. Слободни ладење , Emmerson Kirloskar компресор Спецификации Клупата Врвот Ладилник Центрифуга Машина, сите намена.Тешки C. R. C. изградба заврши со боени Нерѓосувачки Челик центрифугални сад за екстра заштита и лесен за чистење.Опремени со добро балансирана А. В мотор со електронски уред. 128 x 64 G LCD Дисплеј за местење на време, се кандидира време, сет и да ја стартувате вртежи во минута, rcf ,Мулти програма Дигитален Тајмер 0-99 минути, заклучување на капак , Капакот отворен за откривање.Нерамнотежа детектори се предвидени.Мулти програма 0-9 профил.Микропроцесори основа.Програмабилни Регулатор на Брзина од 2000 до 20000 во интервал од 50 вртежи во минута.Последниот тест параметар се потсетиме и прикажува автоматски на Екранот на власт не успеваат.Напредни Микропроцесори дигитални температура контролер cum индикатор е подготвен за контрола на центрифуга темп.од соба темп.до -20°C. Снабдување заврши со упатството, кабелот & приклучок за работа на 220 volts 50 Hz A. C. Технички Технички Параметар : Макс.- Брзина 20000 р.стр.м.Раководител - 24x2ml ,8x15ml Тајмер - 0-99 минути Моторни Четка помалку Мотор контролирани од Temp Спектар-20 Степен C Temp Точност - ±2°C Моќ НАИЗМЕНИЧЕН 220 V - 50 Hz 20 Тежина 75 Kg.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

➤Забелешка : центрифуга капацитет е 15ml x 6 Но ве молиме имајте во предвид дека капацитетот во тест цевка �

Брзина спектар (rpm) 04000 Времето опсег (мин) 099min (минимум единица секунда).Во однос центрифугалните сили оп�

Стабилна работа, ниско ниво на бучава, одржување слободни мотор.Голем радиус 8дупка роторот дизајн, цент

Опис на производот : машината е внимателно да се произведени со воведување на странски технологија.Цела

Поголема брзина 5000r / мин.Максимална релативна центрифугалните сили 3555xg.Роторот капацитет 15mlx12...

Идеален за брзо спинпадови и microfiltration.EZSwap роторот атачменти може да се interchanged без алатки.Вклучува осум (8

Аголот на роторот 18×10ml или 12×20ml / 6×30 / 50мл / 24×10ml (опционално) Куќиштето на инструментот треба да биде соо�

ИДЕАЛЕН ИЗБОР : Капацитет : 8x20ml; Брзина : 04000rpm; Релативна Центрифугалните Сили : 1920xg; Напон : 110 V; Мерењето :

Брзина спектар (rpm) 04000 Времето опсег (мин) 099min (минимум единица секунда).Во однос центрифугалните сили оп�

Идеален за брзо спинпадови и microfiltration.EZSwap роторот атачменти може да се interchanged без алатки.Вклучува осум (8

Максимална брзина 16000r / мин.Максимална релативна центрифугалните сили 17800×g.Мотор : DC brushless DC bushless мотор.В

Машина моќност (w) 200 W.Максимална релативна центрифугалните сили (XG) 02100 Времето опсег (мин) 0 99min( минимум �

Моќ (Hz) : 50 Rotors Се Вклучени : Yes.Роторот Тип : Замав Надвор.Контрола На Брзината : Digital.Цевка Капацитет : 6 x 2 д�

Опис на производот : машината е внимателно да се произведени со воведување на странски технологија.Цела

Напојување : AC 115 V / 60 Hz.Максимална Брзина : 4000 r / мин (stepless контрола).Временски Опсег : 060 мин (Механички Вре

Максимална брзина : 06000 rpm (различни брзини за различни капацитети).Номинална моќност : 200w.Времето опсег :

Висока брзина Max помоча 16500rpm.Максимална релативна центрифугалните сили Max RCF 18110×g.Роторот капацитет 5ml×10

Поголема брзина 5ooor / мин.Максимална релативна центрифугалните сили 5030xg.Максимален капацитет 5o0mlx4 Брзин

Максимална брзина 4500rpm.Максимална релативна центрифугалните сили Max RCF 3373×g.Брзина точност ±20 вртежи во �

Максимална брзина 6000 вртежи во минута.Максимална релативна центрифугалните сили Max RCF 4830×g.Брзина точно�

Прекинувачот на моќ, се сврти на прекинувач (инструмент назад) 【ШИРОКА ПРИМЕНА】 Тоа може да се широко с�

Please wait...