0
clear
  • Hobonichi Techo Недели Покрие [Паричник-Size/Покрива Само] Слобода Ткаенини: Clementina
  • -20%
  • -20%
Hobonichi Techo Недели Покрие [Паричник-Size/Покрива Само] Слобода Ткаенини: Clementina

Hobonichi Techo Недели Покрие [Паричник-Size/Покрива Само] Слобода Ткаенини: Clementina

DEN 3456.00

Достапност
Достапно за нарачка

*Недели излет книгата се продава одделно.Оваа Патентите покриваат е направена од убави текстилни од преподобниот ткаенина бренд Слобода Ткаенини.На Clementina дизајн карактеристики афион цвеќиња, главен на Art Nouveau период кој беше обележан со течност линии.Лосос розови цвеќиња—нивните ливчиња бестежин и intricately подготвени—се постави против нане зелени лисја и позадина за прекрасен дизајн кој дава исклучи софистициран воздух.Оваа маска е направена со Слобода Ткаенина свој "Tana Тревник" материјал, прецизно обработени памучна ткаенина со мека, silken чувствуваат дека нуди отпечатоци во различни бои.На патент вклучува tassel за уште повеќе луксузна.Поклопецот внатрешни работи користи беж кожа за природен се чувствуваат.Пенкало кука е дизајниран за да ги држат пенкало со својата клип. [За Слобода Ткаенини] Слобода Ткаенини е ткаенина бренд од Англија.Основана во 1875 година од страна на Артур Lasenby Слобода (1843-1917) друштвото настанати како мала увоз продавница со ориентални украси и ткаенини.Во 1920-тите, Слобода и ги разви нивните оригинални "Tana Тревник" памучен материјал, кој изгледа и се чувствува како свила и има лесен структура, која дозволува да се drape убаво.Слобода има создадено сложени отпечатоци пука со боја и сложени дизајни и оттогаш. [Size]W : 120 x H : 210 x T : 25 mm / W : 4.7" x H : 8.3" x T : 1.0" *со Исклучок на патент се повлече *Спецификациите може да се разликува малку [Тежина] Прибл. 195g [Главен материјал] Надворешни : Памук Внатрешни работи : Крава leathe.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

✔ МЕСЕЧЕН ПРЕГЛЕД – 24 МЕСЕЧНИ ИЗЛЕТ јануари 2022 декември 2023, кој 24 месеци на месечна страници со Џулијан

Денес, Задачите, Вечера, Поради, Благодарност планирање делови.Ние сме на мисија да ви се организирани и

【2022 Ден Излет】:декември 2022 стилски ден излет со 12 месеци на месечни и неделни страници за лесно година

Брз референтни информации Дојде во костец со вашиот календар и подобрување на вашите организациски веш

Тоа е за сите на боја со Saffiano Колекција.Софистицирани крстжито, кожаизгледа се покрива со рака затворањ�

ВКЛУЧЕНИ : Планирање Страници Флексибилни Покрие Месечните Јазичиња Брз Референтни Информации Годишен

Земете guesswork надвор на планирање и остварување на оваа најдобар година сте имале уште!.Да НАУЧАТ ДА се ПО

Големина : 185mm(7.28 во) L*130mm(5.12 во) W*9mm(0.35 во) H Број на страници : 62 листови / 124 страници.Материјал : Rena 320g(капак)

✅ ОНА што ВИ ТРЕБА : во Потрага по начин за да додадете рамнотежа, фокус, и цел во вашиот живот во едноста�

Таа има високаквалитет на вегетаријанската кожа покрие со еластична бенд, пен носителот, џеб во задниот

5 Тоа може да направи да се фокусираат на управување со времето, планирање на проектот 1 Големина : 1522cm.Ха�

Ние сме дизајнирање повеќе од само списанија, тие се директен канал за комуникација од нашите срца, да с�

Супер меки двојно кожа маска, исклучителна рака, чувствуваат слободни да се тркалаат без да остават тра�

Закажување книга мерки 7.75 инчи (19.7 cm) x 6 инчи (15.2 cm) и има руменило крпа се покрива со "Ангажиран" печатени �

Answer : ___________________________ Note : Започне од јули 2021 јуни 2023 24 monthes планирање.ДЕБЕЛА ХАРТИЈА и ЛЕСЕН ДИЗАЈН го Спр

МЕСЕЧЕН Месечен приказ страници се покаже претходниот и следниот месец референца календари за полесно

Се залага за постојано подобрување со користење на неделното & месечна одраз делови.Стане вашиот најдоб

Направи на најдобар квалитет на хартија, вклучува цврста база за удобност и лесен за транспорт, ако е по�

ПРЕМИУМ ДЕБЕЛА ХАРТИЈА : хартија, подебели во 20% од нормалното, на хартија на овој излет е мастилодоказ и

Издржливи јазичиња dividers се долготрајни и се направи пристап до информации бриз.12; 128 прирачници разумно

8"x 1", која нуди доволно простор за отворена распоред.Секој месец опфаќа две полни страниците што е одлич�

2022 Ден Планер : декември 2022 стилски ден излет со 12 месеци на месечни и неделни страници за лесно година п�

Многу издржливи и совршен за планирање на вашата дневни, неделни и месечни активности.Составен од голем

Please wait...